Pakapėje švęstos Žolinės      

Žolinės atlaidai ir vasaros šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, vyko Pakapėje.

Nešini gėlių žiedais, įvairių augalų puokštėmis, pakapiškiai gausiai rinkosi į Pakapės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kur šv. Mišių metu žolynai buvo pašventinami.

Pasak etnologės Gražinos Kadžytės – per Žolinę bažnyčioje šventinamos puokštės savo sandara simbolizuoja gyvenimo, pasaulio pilnatvę, gerą derlių.

Žolinė – tai diena, kuomet tradiciškai buvo švenčiama visuotinė augmenijos branda ir dėkota už naują derlių. Šios šventės šaknys slypi gilioje senovėje. Įsigalėjus krikščionybei, Žolinė buvo sutapatinta su krikščioniška švente – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena, minima visame krikščioniškame pasaulyje.

Vedini rajono savivaldybės Kultūros centro pučiamųjų orkestro (vadovas A. Gaidamaka), žmonės rinkosi į bendruomenės aikštę šalia mokyklos. Čia vyko tradicinė vasaros šventė „Dėk žiedą prie žiedo-vainiką nupinsi“.

Susirinkusius su švente pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis. Jis ir Pakapės bendruomenės nariai pasodino ąžuoliuką, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Kiek pavėlavęs, bet su dovanomis į šventę atvyko Seimo narys Juozas Rimkus. Atkurtos Lietuvos šimtmečio atminimo ženklu buvo apdovanota Asociacijos „Pakapės seniūnaitijos bendruomenė“ pirmininkė Nijolė Šavelskienė. Padėka taip pat buvo įteikta kūrybinės veiklos penkmetį švenčiančios Pakapės stilizuotos liaudiškos kapelos „Trys+trys“ vadovui Juliui Muliarčikui. Rajono Kultūros centro Bridų filialo kultūros renginių organizatorė Nijolė Girniuvienė pagarsino ŠRSKC direktorės Jovitos Lubienės padėkas, kurios buvo įteiktos kapelos nariams.

Be Pakapės stilizuotos kapelos 5 metų kūrybinės veiklos sukakties minėjimo, šventėje koncertavo Drąsučių filialo liaudiškos muzikos kapela „Ringuva“, ŠRSKC Pučiamųjų instrumentų orkestras, Radviliškio miesto kultūros centro linijinių šokių kolektyvas „Iliuzija“, Bridų filialo Pakapės stilizuota kapela ir romansų atlikėjų grupė „Vėjūnė“.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts