Gegužių bendruomenė atšventė 15-ąjį gimtadienį

Asociacija „Gegužių kaimo bendruomenė“ paminėjo 15 metų veiklos sukaktį – padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie bendruomenės darbų ir veiklų bei pristatė jau antrąją bendruomenės išleistą knygą.

Bendruomenė iškilmingai pakėlė Lietuvos valstybės vėliavą, sugiedojo himną prie atminimo ženklo, sukurto Lietuvos valstybės 100-mečiui ir susirinko į jaukų bendruomenės namų kiemą pasidžiaugti, padėkoti ir atšvęsti.

Renginį vedė Regina Sirutienė. Ilgametė Gegužių bendruomenės pirmininkė Aldona Petravičienė pasakojo, kad bendruomenė prieš 15 metų įsikūrė paraginta tuomet aktyvaus Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūno, o šiuo metu – Šiaulių rajono mero pavaduotojo Česlovo Greičiaus.

Šventėje taip pat dalyvavo aktyvūs bendruomenės pagalbininkai, patarėjai, rėmėjai. Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Birutė Banienė perdavė Seimo narės pagarbą ir padėką už gražią ir prasmingą veiklą Gegužių kaimo bendruomenei. Bendruomenę pasveikino Seimo nariai Valerijus Simulik ir Arūnas Gumuliauskas, kuris pabrėžė, kad vienas geriausių atkurtos nepriklausomos Lietuvos sprendimų – raginti steigti ir veikti vietos bendruomenes, kurios padarė daug gerų ir prasmingų darbų – buria žmones, tvarko infrastruktūrą, rengia šventes ir įprasmina laisvalaikį.

Šventėje taip pat dalyvavo Šiaulių rajono vietos veiklos grupės (VVG) pirmininkas Povilas Zaveckas, kuris pasidžiaugė aktyvia Gegužių bendruomenės projektine veikla, kuri leido nuveikti daug darbų – ši bendruomenė iš projektinių lėšų sugebėjo pasistatyti net naujus bendruomenės namus.

Mero pavaduotojas Česlovas Greičius Gegužių kaimo bendruomenei, tarybai bei jos pirmininkei Aldonai Petravičienei perdavė rajono mero Antano Bezaro padėką už vis gražėjančius Gegužius, kurie yra bendruomenės norų, susitelkimo, darbų ir rūpesčių kūrinys. Bendruomenei padėkota už tai, kad savo kaimu rūpinasi lyg savo namais, tvarko,  gražina aplinką, telkia kaimą gerbiančius ir mylinčius žmones.

Taip pat išskirtinė mero padėka įteikta Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarui, aktyviam Gegužių kaimo bendruomenės nariui Algimantai Sėjūnui net keliomis svarbiomis progomis – Gegužių bendruomenei švenčiant 15 metų jubiliejų, Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį bei Lietuvos Respublikos Steigiamojo Seimo 100-metį, taip pat artėjančiu paties signataro garbingu asmeniniu jubiliejumi. Signatarui padėkota už tai, ką jis nuveikė dėl savo kaimo ir kaimynų, Šiaulių rajono ir krašto žmonių, šalies mokslo, ekologijos ir gamtosaugos ir, žinoma, Lietuvos ir jos Laisvės.

Visiems šventės dalyviams buvo įteikti Gegužių kaimo medaliai bei naujausias bendruomenės leidinys – knyga „Būkim ir veikim drauge“, kuriame sudėtas visų 15-os metų bendruomenės veiklos metraštis, paminėti bendruomenės žmonės, svarbiausi darbai.

Prisiminta, kad bendruomenės steigimo organizatoriais buvo Aldona Petravičienė, Rintautas Dambrauskas, Antanas Samoška, Rita Beresnevičienė, Marytė Gežienė, o bendruomenės steigiamasis susirinkimas įvyko 2004 metų gruodžio 18 dieną.

Šventėje koncertavo rajono savivaldybės Kultūros centro Bridų filialo moterų vokalinis ansamblis „Gegužė“, šeimyninis Rasos ir Jono Driežų duetas, eiles skaitė Diana Stoškuvienė, Irena Muižienė ir kiti.

Rita ŽADEIKYTĖ

Mero padėjėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Edukacija ,,Duonos kelias“

Kuršėnų Pavenčių  mokyklos specialiojo ugdymo klasės mokiniai lankėsi Žaliūkų malūnininko sodyboje, kur dalyvavo edukacijoje “Duonos kelias”. Kuršėnų Pavenčių…