Pradėti dalinti maisto paketai nepasiturintiems

Balandžio 22-gegužės 6 dienomis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kuršėnų skyriuje vyksta antrasis šių metų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo maisto paketų dalinimas Kuršėnų miesto ir Kuršėnų kaimiškosios seniūnijų gyventojams.

Parama dalijama Kuršėnuose

Maisto produktų ir higienos prekių krepšelius 2020 metams sudarė Europos socialinio fondo agentūra. Šį kartą produktų krepšelyje: aliejus, cukrus, grikių kruopos, vištienos konservai, kondensuotas pienas, burokėlių sriuba, konservuotos keptos pupelės pomidorų padaže, greito paruošimo avižų košė su džiovintomis uogomis ir sausainiai su šokolado gabaliukais.

Kuršėnų miesto seniūnijos seniūnas Vytautas Gedmontas pasidžiaugė, jog šiomis karantino dienomis pavyko viską suorganizuoti ir pažymėjo, jog pagal seną susitarimą su Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūne Edita Mileikiene, Kuršėnų kaimiškoji seniūnija atvežtus produktus iškrauna, susandėliuoja, o Kuršėnų miesto seniūnija pasirūpina maisto paketų išdalinimu.

„Esame labai dėkingi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kuršėnų skyriaus vadovei Virginijai Kaupienei ir darbuotojams, kurie jau dešimt metų rūpinasi maisto paketų išdalinimu žmonėms“, – sakė V. Gedmontas ir pridūrė, jog šį kartą neatsisakė padėti ir Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo tarybos nariai.

Dalijama laikantis saugumo

Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Simona Dambrauskienė kreipėsi į Šiaulių rajono jaunimo reikalų tarybos narius ir šie iš karto sutiko savanoriškais pagrindais padėti, o į pagalbą pasikvietė ir daugiau savanorių.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kuršėnų skyriaus vadovė Virginija Kaupienė pažymėjo, jog maisto paketai dalinami griežtai pagal nustatytas koronaviruso epidemijos taisykles, kontroliuojami socialiniai atstumai tarp žmonių, žmonės į teritoriją įleidžiami po vieną. Šį kartą žmonėms nebereikia pasirašinėti už gautus produktus.

Nepasiturintiems skiriama parama

Maisto paketus iš viso gaus 2039 Kuršėnų miesto seniūnijos ir Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos žmonės.

Parama skiriama, jeigu bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui (arba vieno gyvenančio asmens) yra mažesnė 1,5 VRP dydžio per mėnesi. Yra numatyti kiti atvejai, parama kitais atvejais skiriama, jeigu bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui (arba vieno gyvenančio asmens) yra didesnės nei 1,5 VRP dydžio, bet neviršija 2,5 VRP dydžio per mėnesį, kai: bendrai gyvenantys asmenys augina 3 ir daugiau vaikų, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), tarp bendrai gyvenančių asmenų (ar vienas gyvenantis asmuo) yra neįgalus ar pensinio amžiaus, bendrai gyvenantys asmenys patiria socialinę riziką, bendrai gyvenantys asmenys augina vaiką, kurio vienas iš tėvų yra miręs, sunki materialinė padėtis (sunki bendrai gyvenančio asmens (arba vieno gyvenančio asmens) liga, nelaimingas atsitikimas, gaisras, stichinė nelaimė ir kiti nenumatyti atvejai).

Zigmas RIPINSKIS

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts