Kuršėnų istoriją pasakoja piešiniai ant tvoros 


Kuršėnų meno mokyklos mokiniai per patį karštymetį mokslo metus baigė vasaros plenere, po kurio didžiulė betoninė tvora Daugėliuose, Pramonės gatvėje, virto spalvingu istoriniu pasakojimu apie Kuršėnus.


Pasak plenero iniciatorės ir sumanytojos Ados Grakauskienės, kad mokiniams kūryba ant tvoros suteiktų ne tik kūrybos džiaugsmą, bet ir prasmę, buvo pasitarta su kuršėniškiu istoriku Jonu Kiriliausku ir nutarta piešiniuose papasakoti Kuršėnų miesto istoriją. Mokinių piešiniuose ant tvoros pasakojama miesto pavadinimo kilmės legenda, kai, upei nuplukdžius šieną, gyventojai ėmė šaukti: „Kur šiens?“. Piešiniuose ant tvoros – dvarininkų Gruževskių atvykimo į Kuršėnus istorija ir jų ištaigingo dvaro motyvas, 1863 metų sukilimas, parodytas per žmonių siluetus, Antrojo pasaulinio karo metai ir Kuršėnuose nugriautas bažnyčios bokštas. Piešiniuose įamžinta ir Kuršėnų geležinkelio stotis, o kad ji būtų tikroviška, vaikai kelis kartus važiavo į Drąsučius ir darėsi eskizus. Mokinių piešiniuose įamžinti ir pagrindinių Kuršėnų simbolių – Kuršėnų vyniotinio ir puodžių sostinės motyvai. Tai, kad Kuršėnai – puodžių sostinė, parodyta, kaip puodžių karaliai žiedžia puodynes.

Rajono Tarybos narė, Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė su rėmėjų – Seimo narės Rimos Baškienės, rajono mero Antano Bezaro, verslininkų pagalba, prisidėjusi ir savo asmeninių lėšų, parūpino mokiniams priemonių kūrybai – 45 teptukus, keliasdešimt litrų dažų.

Pasak A. Grakauskienės, nudažyti tvorą galvota jau senokai, buvo kalbėta ir su teritorijos savininkais, kuriems priklauso tvora. Šie idėjai pritarė. Taip ir prasidėjo bendras su vaikais darbas.

„Beieškant reikalingų spalvų dažų teko apvažinėti ne vieną parduotuvę Kuršėnuose. Negavus reikiamų, teko maišyti kelias spalvas. Ne visus tvoros blokus nudažėm, ne visus darbus baigėm, o tai bus proga sugrįžti ir baigti miesto istoriją“, – sakė A. Grakauskienė.

Vasaros plenere su Kuršėnų meno mokyklos dailės skyriaus mokiniais dalyvavo bei jiems padėjo Meno mokyklos dailės mokytojai Dalia Jokubauskienė, Indira Zebčiukienė, Petras Rakštikas. Mokinių kūryba domėjosi ar juos kūrybinio proceso metu aplankė Tarybos narės Ilona Baristienė, Judita Šakošiuvienė. Paskutinėmis plenero dienomis tapytojus aplankė ir rajono meras Antanas Bezaras, kuris buvo nustebintas mokinių atliktu darbu.

Su atliktu darbu susipažino ir Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė. „Kuršėnų krašto žinioms“ ji džiaugėsi vaikų atliktu darbu ir prisipažino, jog pati būdama kuršėniškė ne visas pavaizduotas istorijas žino.

„Jaunieji menininkai ne tik piešė, bet ir pagilino istorijos žinias apie savo gimtąjį miestą“, – sakė R. Baškienė ir vylėsi, jog pavyks baigti pradėtą darbą.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts