Gyventojų netenkina gatvių valymas

Po praėjusį savaitgalį Kuršėnus užklojusio sniego, kai kurie miesto gyventojai nepatenkinti gatvių valyu. Žmonės įtaria, jog miesto seniūnija taupo lėšas, nes gatvės,, kurias prižiūri „Šiaulių regiono keliai“ švarios nuo sniego, o Kuršėnų komunalininkų prižiūrimomis gatvėmis sunku pravažiuoti.

Gatvė buvo nebarstyta

Į redakciją paskambinęs Daugėlių gyventojas sakė nesuprantantis, kas ir kaip turėtų prižiūrėti Pramonės gatvę.

„Praėjusį sekmadienį automobiliu važiavome į darbą. Pasukome artimiausiu keliu – Pramonės gatve. Paaiškėjo, jog gatvė po snygio nevalyta, provėžuota“, – pasakojo vyriškis

Tai, kad tą rytą šioje gatvėje buvo sunkios eismo sąlygos, redakcijai pasakojo ir į darbą kasdien dviračiu važinėjantis kuršėniškis.

Pasak jo, Pramonės gatvė taip atrodo po kiekvieno pasnigimo.

„Jei lietus ar atodrėkis sniego nenutirpdo, tuomet gatvę pabarsto“, – tvirtino kuršėniškis.

Sulaukta ir daugiau nusiskundimų dėl miesto gatvių priežiūros. Skambinusieji minėjo Tilvyčio, V. Dambrausko, Kapų, V. Kudirkos, L. Ivinskio gatves

„Tiesiog negali atsistebėti miesto valdžios taupymu, nes ir magistralinis kelias Šiauliai-Palanga, ir jo atkarpos, einančios miesto gatvėmis, nuvalytos, o kitose gatvėse net barstytuvas nebuvo pasirodęs“, – tvirtino žmonės, matydami provėžuotas asfaltuotas gatves.

Miesto gatvėms nustatyti prioritetai

Pasak Kuršėnų miesto seniūno pavaduotojos Giedrės Karkalienės, Pramonės gatvę valo ir prižiūri UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“.

„Dėl šios gatvės tvarkymo žiemą sulaukiama nemažai nusiskundimų. Ji nepatenka į prioritetinių gatvių, kurios valomos ir tvarkomos pirmiausia, sąrašą“, – aiškino pavaduotoja.

Pasak jos, pirmiausia mieste valomos ir barstomos tos gatvės, kuriomis važiuoja visuomeninis transportas, didesnis pėsčiųjų judėjimas, didesni mokinių srautai.

„Miestą kerta magistralinis kelias „Šiauliai-Palanga“, kurį prižiūri „Šiaulių regiono keliai“, todėl Vilniaus, dalį Pavenčio, Ventos gatvių valo ir barsto jie. Kelininkai, turėdami tokius savo pajėgumus, gali savo prižiūrimas gatves nuvalyti ir pabarstyti po kiekvieno snygio ar net penktą-šeštą ryto, o mes tokių galimybių neturime, nes komunalininkai darbą pradeda prieš septynias ryto. Su jais sudarytose sutartyse yra numatyta iki kurios valandos turi būti pabarstomos ar nuvalomos gatvės“, – sakė ji.

Pasak seniūno pavaduotojos, tuoj po snygio spustelėjęs šaltukas apsunkino gatvių valymą ir barstymą, nes komunalininkų naudojamas druskos ir smėlio mišinys, esant žemesnei nei 8 laipsnių šalčio temperatūrai, veikia labai trumpą laiką, todėl nuo automobilių ratų ir atsiranda provėžos.

Seniūno pavaduotoja paneigė įtarius, kad miesto seniūnija taupo gatvių valymo sąskaita.

„Vien už vasario mėnesio miesto gatvių priežiūrą turėsime sumokėti 8500 eurų“, – sakė ji.

Pasak pavaduotojos, žmonės galėtų iškart skambinti seniūnijai, o ne į redakciją, tuomet būtų greičiau reaguojama į pastabas.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts