Pasitikrink, ar tavo transporto priemonė neerzina aplinkinių

Naktį miesto tylą perskrodžiantis motociklo zvimbimas – gerai pažįstamas visiems, gyvenantiems bent kiek arčiau lygių, tiesių gatvių. Šį garsą neretai papildo ir riaumojantis automobilių garsas. Šiltuoju metų laiku gyventojai skundžiasi naktimis trikdoma ramybe, todėl Kelių policijos tarnyba atkreipia transporto priemonių savininkų dėmesį ir primena, kad yra matuojamas ne tik motociklų, bet ir automobilių skleidžiamas triukšmas, ypač gyvenamuosiuose rajonuose.

Pareigūnai kviečia motociklų bei automobilių vairuotojus pasitikrinti savo transporto priemonės skleidžiamo garso lygį:

  • gegužės 12 d. – Telšiuose, prie Žemaitės g. 34-ojo namo esančioje aikštelėje, nuo 15 iki 20 val.
  • gegužės 13 d.- Šiauliuose, Karaliaučiaus g. 41, prekybos centro „Promo cash & carry“ automobilių stovėjimo aikštelėje, nuo 15 iki 20 val.

Šių prevencinių priemonių metu pažeidimai nebus fiksuojami ir baudos neskiriamos.

Primename, kad transporto priemonių skleidžiamo garso leistinos ribos yra labai aukštos. Motociklams jos priklauso nuo variklio darbinio tūrio ir svyruoja tarp 91–106 decibelų. 750 kubinių centimetrų variklio darbinio tūrio motociklams leistini 100 dB, o 1000 kubinių centimetrų – 103 dB.

Automobiliams leistinos ribos kiek mažesnės ir priklauso nuo galios, degalų tipo bei pagaminimo metų ir svyruoja tarp 87 – 96 dB, o tai taip pat reiškia didelį garsą.

Pareigūnai įspėja vairuotojus, kad visą vasarą dviračių transporto priemonių vairuotojams bus keliami itin griežti reikalavimai ir į jų daromus pažeidimus bus reaguojama principingai.

Kelyje būk budrus ir gerbk kitus kitus.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts