Didžiausiose Lietuvos scenose pakilimui ruošiasi miuziklas “Lituanica”

Jau kovo 30 d. žiūrovai Šiauliuose turės progą išvysti unikalų miuziklą „Lituanica”. Tai vienas didžiausių Lietuvoje kada nors pastatytų miuziklų, pasakojantis patriotinę istoriją apie nepalaužiamą tautos dvasią ir apie vieną iš labiausiai įkvepiančių epizodų mūsų istorijoje – S. Dariaus ir S. Girėno žygį, įrodžiusį visam pasauliui, kad „neįmanoma” tiesiog neegzistuoja.

Pagrindiniai vaidmenys miuzikle patikėti neabejotiniems jaunosios kartos talentams: Steponą Darių šiame miuzikle įkūnys Vaidas Baumila, Stasį Girėną – Jokūbas Bareikis, o S. Dariaus žmonos Jaunutės vaidmenį atliks dainininkė Monique – Monika Pundziūtė, Dariaus draugo vaidmenį kurs Vidas Bareikis, o misterio bei generolo vaidmenys patikėti operinio dainavimo profesionalui Rafailui Karpiui. Muziką šiam miuziklui kuria kompozitorius Gintautas Venislovas, libreto autorius – Martynas Bialobžeskis.

Didžiausią miuziklą Lietuvoje „Lituanica” stato tarptautinė menininkų, istorikų ir aviatorių komanda iš Lietuvos  bei Lenkijos. Miuziklas atskleis ne tik dramatiškas „Lituanicos” skrydžio aplinkybes, bet ir atidžiau pažvelgs į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmenybes.

„Jaučiu milžinišką atsakomybę ne tik prieš kūrybinę trupę ir miuziklo žiūrovus, bet ir prieš visą Lietuvą. Dabartinių laikų istorijoje turime nedaug didvyrių. O Darius ir Girėnas buvo vieni iš tų žmonių, kurie tapo tautos dvasios simboliu. Darius, beje, svariai prisidėjo ir prie atkurtos Lietuvos valstybės vystymosi bei augimo. Šiandien mes visi žinome, kaip baigėsi Dariaus ir Girėno rizikingas sumanymas, bet retai pagalvojame, o kas gi juos skatino ir motyvavo? Būtent apie šias priežastis, apie meilę Tėvynei, šeimai bei gyvenimui pasakoja miuziklas „Lituanica”“,– sako režisierius Mantas Verbiejus.

Aktorių meistriškumo, originalios muzikos ir jautraus libreto sintezė atskleis net 25 istorijos dalyvių personažus, meilės vingius, patriotizmo svarbą tiek atskirų žmonių, tiek visos tautos gyvenime. Beveik 50 aktorių bei šokėjų trupė scenoje vilki 4-ojo dešimtmečio stiliaus kostiumus, atkurtus siekiant išsaugoti istorinio laikotarpio dvasią. Kostiumų dailininkė, „LT identity„ bei „Baltai“ komandos, naujo lietuviško identiteto kūrėja ir puoselėtoja Ieva Ševiakovaitė teigia, kad Darius ir Girėnas yra vieni iš lietuvybės simbolių, tad kurti šiam miuziklui kostiumus yra be galo įdomu. Istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda ir Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai bei aviacijos entuziastai bei Dariaus šeimos nariai.

Šiame pastatyme skambės 30 originalių, specialiai miuziklui „Lituanica” sukurtų muzikos kūrinių, itin turtingų stilistine prasme: siekiant atkurti tarpukario Lietuvos, o taip ir JAV dvasią, miuzikle skamba tautinės lietuviškos muzikos melodijos, 4-ojo dešimtmečio Kauną primenantys D. Dolskio estrados motyvai, taip pat amerikietiško lindyhopo bei svingo ritmai. Neapsieita ir be šiuolaikinės XXI a. muzikos fragmentų.

Daugiau informacijos: www.miuziklaslituanica.lt.

O nuo ko pradėtumei Tu, jei siektum neįmanomo?

Total
0
Dalinasi
Related Posts