Aplinkosaugininkai įspėja, kaip elgtis su  laukinių gyvūnų jaunikliais 

Pavasaris – gamtos atbudimo metas, kai ne tik ūkininkai pradeda darbų sezoną laukuose, bet  ir gamtos mylėtojai daug laiko praleidžia gamtos apsuptyje. Todėl būtina žinoti, kaip dera elgtis gamtoje radus laukinių gyvūnų, ypač jų jauniklių.

Nors Aplinkos ministerija kasmet perspėja ir informuoja gyventojus apie tai, kad laukinių gyvūnų negalima neštis į namus, tačiau tokių neleistinų atvejų vis dar pasitaiko. Žmonės pasigaili rastų ir iš pirmo žvilgsnio vienišų, nuskriaustų ir apleistų gyvūnėlių ir nešasi juos į namus, deja, net ir pats nuoširdžiausias rūpestis laukiniu gyvūnėliu nėra toks, kokio jam reikia. Žmonės neturi galimybių juos tinkamai auginti, atlikti būtinus jų paruošimo gyvenimui laisvėje veiksmus, todėl dauguma jauniklių net ir sėkmingai užaugę negali tapti visaverčiais laukinio pasaulio nariais. Jų laikymas nelaisvėje visais atvejais yra neteisėtas.

Siekiant išvengti tokių veiksmų, bendru Aplinkos ministro ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu buvo pakeistos Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės ir jose atsirado naujas apibrėžimas – „gyvūno įsigijimo data“. Ja laikoma ta diena, kai gyvūnas arba buvo paimtas iš natūralios aplinkos, arba gimė nelaisvėje, arba buvo dirbtinai padaugintas. Jeigu tokia diena nežinoma, gyvūno įsigijimo data laikoma anksčiausiai patvirtinta diena, kai bet kuris asmuo jį įsigijo. Šia apibrėžtimi Taisyklės papildytos todėl, kad gyvūno įsigijimas – tai ne tik jo paėmimas iš gamtos ar kitoks teisėtas įsigijimas, bet ir gimimas nelaisvėje.

Kita nauja nuostata – draudimas veisti ir įsigyti nelaisvėje draudžiamus laikyti laukinius gyvūnus. Įsigaliojus jam, asmenims, turintiems leidimus šiuos gyvūnus laikyti nelaisvėje, leidžiama iki Taisyklėse nurodytos datos teisėtai įgytus nurodytų rūšių laukinius gyvūnus laikyti iki jų mirties, bet užtikrinti, kad jie toliau nesiveistų.

Visi gyvūnai, neteisėtai paimti iš gamtos (teisėtumo negalint įrodyti dokumentais), yra konfiskuojami, o juos paėmę piliečiai baudžiami administracinėmis nuobaudomis.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

KAS LABIAU PRISITAIKYS?

Filosofė Nida Vasiliauskaitė tiesiai šviesiai aprašo mechanizmą, pagal kurį „oficialioji“ žiniasklaida neįleidžia į savo eterį žmonių, pasižyminčių aukštomis…