Ar ateis šventė į kitas Kuršėnų gatves?    

Darbo gatvėje jau pradėti rekonstrukcijos darbai ir iki metų pabaigos ji bus išasfaltuota.

Po to, kai prieš porą savaičių skaitytojus informavome apie pradėtą Darbo gatvės rekonstravimą, redakcijos „Facebook“ paskyroje kilo nemažos diskusijos. Gyventojus domino, kad bus išasfaltuotos jų gatvės, nes žmonių teigimu, kai kurios gatvės popieriuose jau seniai išasfaltuotos. Žmonės piktinasi, kad kai kuriuose naujuose kvartaluose gatvės jau padengtos asfaltu, o jie nesulaukia asfalto po 20 ar net… 40 metų.

Darbo gatvėj šventė

Sausio 28-vasario 1 d. „Kuršėnų krašto žinių“ Nr. 4 (35) straipsnyje „Į Darbo gatvę atėjo šventė“ rašėme, jog praėjusių metų pačioje pabaigoje pagaliau pradėti rekonstrukcijos darbai Darbo gatvėje Kuršėnuose. Planuojama, kad per metus darbai bus baigti ir šių metų pabaigoje visa gatvė bus išasfaltuota.

Pirmiausia Darbo gatvėje bus įrengtas paviršinis lietaus nuvedimas. Šie darbai jau pradėti, tačiau juos sunkina gatvėje jau įrengtos komunikacijos: vanduo, kanalizacija, dujos, nes stengiamasi, kad, atliekant darbus, nebūtų pažeisti jau nutiesti tinklai. Gatvėje ne tik bus paklota asfalto danga, bet ir nutiestas šaligatvis ar pėsčiųjų takas, įrengtos eismo saugumo zonos, sustatyti eismo saugumo ženklai, nes gatvė kerta net kelias pagrindines gatves. Nebus tvarkomas tik gatvės apšvietimas, nes jis nenumatytas projekte. Darbus atlieka konkursą laimėjusi UAB „Šiaulių plentas“. Darbo gatvės rekonstrukcija kainuos apie 689 tūkstančius eurų. Lėšų gatvės rekonstrukcijai bus gauta iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Kelių priežiūros programos.

Nenori dulkių ir purvo

Po šios informacijos paskelbimo socialinių tinklų lankytojai ėmėsi komentuoti ir klausti, kada bus išasfaltuota jų gatvė.

Jolita Ponelytė Dargužienė rašė: „Negaliu patikėti, kad tai įvyks“.

„Džiaugiamės kartu su Darbo gatvės gyventojais. Visi norime patogumų, asfaltuotų gatvių, šaligatvių. Maironio gatvės gyventojai taip pat tikisi tokio stebuklo. Tuo labiau, kad prasidėjo statybos antroje Maironio gatvės pusėje ir dar bent trijose naujose gatvėse. Duobėta ta mūsų gatvė, baisu pamesti mašinų ratus. Ateis pavasaris, vasara, vėl skęsime dulkėse. Daržovės, gėlės, žolė pas mus visus būna vienodos spalvos – pilkos nuo dulkių. Ir mes laukiame stebuklo, ar bent jau valdžios supratimo“, – rašo kuršėniškė Janina Dmitrijeva.

O Darbo gatvę kertančioje A. Vienuolio gatvėje gyvenanti Jolanta Akučkiene rašo: „A. Vienuolio gatvė iš vis užmiršta paliko. Atrodo, kad toje gatvėje niekas negyvena – nėra nei kanalizacijos nei vandentiekio, o ką jau kalbėti apie gatvės išasfaltavimą.

Pasak toje pačioje gyvenančios Virginijos Petkienės,  mums belieka įsigyti didesnius guminius.

„O vasarą reikia „namordnikų“ nuo dulkių. O dar kalba kad centrą reikia gražint“, – piktinosi moteris.

Joms pritarė ir Irma Vestartienė: „Apie gatvės tvarkymą jau net nekalbam. Gyvename kaip kaimo glūdumoje,kur besikreipėme atsakymas: „Nėra pinigų“. Kur nereikia ten trečią kartą asfaltuoja, o mes kaip vienuoliai atskirti“.

Daugėlių skersgatvyje gyvenanti Ieva Visockienė rašo: „Pasisekė žmonėms. Kadangi mūsų gatvė dokumentuose jau “išasfaltuota”, tai apie tokius pokyčius tik pasvajot. Tarp kitko, mūsų gatvė gyvenime nėra buvusi asfaltuota. Klausimas: „O tai kur asfaltas?“.

Vėliau moteris patikslino: „Mano seneliai šioje gatvėje pasistatė namą, berods, apie 65-uosius metus. Dabar gyvenu aš su šeima. Taigi gatvė niekada niekada nebuvo asfaltuota. Kaimynė rinko parašus dėl asfaltavimo. Juos nunešus buvo pasakyta, kad gatvė išasfaltuota. Matyt taip ir iškeliavo asfaltas kažkur, o ką čia ir asfaltuosi, juk gyvena šioje gatvėje  80-90 metų senjorai, tai ką čia jie ir susigaudys, kur tas asfaltas“.

Nepateko į prioritetinį sąrašą

Redakcija ir vėl sulaukė nusiskundimų iš Rūtų gatvėje gyvenančių kuršėniškių.

„Panašu, kad pravažiuojančių kaimynų mašinų keliamuose dulkių kamuoliuose gyvensime dar ilgai. Nors gatvėje yra pravestos visos komunikacijos, tačiau mūsų gatvė nėra įtraukta į prioritetinį sąrašą. Dar prieš penkerius metus mums žadėta, jog kitais metais sulauksime asfalto, tačiau prošvaisčių nesimato. Visame mūsų mikrorajone išasfaltuotos tik kelios gatvės, o mažesnės gatvelės bei akligatviai, išpilti tik žvyru“, – teigė kuršėniškė.

Į redakciją skambinusi Vyturių gatvės gyventoja pasiguodė, jog jų gatvė, nors ir nėra akligatvis, tačiau iki šiol neišasfaltuota.

„Mums dar prieš ketverius metus žadėjo, jog gatvė bus išasfaltuota, tačiau pažadai ir liko pažadais. Negi mes kalti, kad mūsų gatvėje per mažas judėjimas?“, – klausė moteris.

O toje pačioje gatvėje gyvenanti socialinių tinklų lankytoja Modesta Dau uždavė pagrindinį klausimą: „Įdomu, kada Vyturių gatvėje bus tokia šventė (asfaltas – redakcijos pastaba)?“.

Uosių gatvė asfalto tebelaukia

Pasak į redakciją skambinusių Uosių gatvės gyventojų, aplinkui išasfaltuotos visos gatvės, o jų gatvelė taip ir liko be asfalto.

„Dar 2015 metais rinkome parašus, įteikėme juos išrinktiems seniūnaičiams. Tų pačių metų pabaigoje rajono Taryba patvirtino rekonstruotinų vietinės reikšmės gatvių prioritetinį sąrašą 2015-2017 metams. Baigėsi 2017-ieji, o prioritetiniame sąraše mes kaip buvome septintoje vietoje, taip ir likome“ – piktinosi žmonės.

Prioritetai numatyti

Dar pernai vasarą Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė sakė, kad 2015 metų spalio 29 dienos sprendimu rajono Taryba patvirtino rekonstruotinų vietinės reikšmės gatvių prioritetinį sąrašą 2015-2017 metams. Jame įrašytos net devynios gatvės. Uosių gatvė įrašyta septintu numeriu. Be jos į šį sąrašą pateko Pramonės, Birutės, Vyturių, Žalgirio, Šatrijos, Tylos–Pelkės, Durpynų, K. Donelaičio gatvės, tačiau miesto seniūnija neturi tiek lėšų, kad galėtų išasfaltuoti visas gatves.

Tuomet Savivaldybės administracijoje redakcijai aiškinta, kad dėl rekonstruotinų ar remontuotinų gatvių prioriteto sąrašo pasiūlymus seniūnijai teikia seniūnaičiai kartu su vietos bendruomene, o sąrašas tikslinamas kiekvienais metais, todėl nuo gyventojų priklauso, kokios gatvės pateks į prioritetinį sąrašą.

Tąkart redakcija susipažino su rajono Tarybos sprendimu dėl rekonstruotinų ir remontuotinų kelių ir gatvių prioritetinio sąrašo patvirtinimo. Ten tikrai septintuoju numeriu pažymėta Uosių gatvė. Tačiau pernai birželio 27 dieną patvirtintame Tarybos sprendime „Dėl Šiaulių rajono savivaldybės strateginio veiklos plano 2017–2019 metams patvirtinimo“ Šiaulių rajono savivaldybės komunalinio ūkio plėtros, savivaldybės turto valdymo, vietinės reikšmės kelių, gatvių priežiūros ir plėtros programoje daugelio iš prioritetiniame sąraše nurodytų Kuršėnų miesto gatvių nebeliko.

Strateginio veiklos plano Komunalinio ūkio plėtros, savivaldybės turto valdymo, vietinės reikšmės kelių, gatvių priežiūros ir plėtros programoje iš rekonstruojamų gatvių sąrašo liko tik Pramonės gatvė, o atsirado Kęstučio, Darbo, Gedimino gatvės.

Rajono teritorijoje (kaimuose ir miesteliuose) prioritetinis sąrašas liko nepasikeitęs.

Nepasikeitęs programoje liko ir remontuojamų gatvių sąrašas. Nors į jį pateko tik trys Kuršėnų miesto gatvės iš prioritetinio sąrašo.

Panašu, kad gyventojams dulkes ir purvą teks kęsti dar ne vienerius metus, nes lėšų ir šalies, ir rajono biudžete kelių remontams skiriama vis mažiau.

Savivaldybė, žadėdama ūkininkams rasti lėšų rajono kelių tvarkymui, kažkodėl vis pamiršta Kuršėnus, kurie po kelerių metų gali tapti rajono centru.

Ir gal būt teisi socialinių tinklų lankytoja parašiusi: „Ar ateis į mūsų gatvę šventė?!“.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Kartų popietė

Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubas „Atgaiva“ ir Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Kuršėnų skyriaus vaikų dienos centras apjungė jėgas ir…