Už vagystes ir padegimą – teismo nuosprendis

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis trims kaltinamiesiems, kurie Radviliškyje apiplėšė du sodo namelius. Vienas iš kaltinamųjų 40-etis radviliškietis A. G. dar ir padegė sodo namelį. Jam teismas skyrė laisvės atėmimą 2 m. ir 8 mėn. 19-os m. kaltinamajam D. Z. skirtas laisvės atėmimas 1 m. ir 21 m. D. U. teismas skyrė 50 parų arešto bausmę, kurią kaltinamasis turės atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Kaltinamieji solidariai turės atlyginti civilinius ieškinius, kurie siekia beveik 3 666 eurus turtinės žalos ir 700 eurų neturtinės žalos. 

Kaltinamieji, įsibrovę į sodo namelius, pagrobė dviem nukentėjusiesiems priklausančius daiktus. Jie veikė bendru sutarimu, kol buvo pasiektas tikslas. Kaltinamasis A. G. visuotinai pavojingu būdu – padegdamas, sunaikino sodo namelį“, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjusi Radviliškio rūmų teisėja Giedrė Kairienė. Teismas pripažįsta, kad nukentėjusiesiems buvo padaryta ne tik turtinė, bet ir moralinė žala. Anot teisėjos G. Kairienės, kaltinamųjų įvykdytos nusikalstamos veikos neabejotinai sukėlė nukentėjusiesiems išgąstį, pagrįstus pergyvenimus, su tuo sietinas neigiamas emocijas ir dvasinius išgyvenimus.

Kaltinamųjų kaltė įrodyta jų pačių visišku prisipažinimu, nukentėjusiųjų parodymais, apžiūros protokolais ir kita per ikiteisminį tyrimą surinkta ir per teisiamąjį posėdį ištirta bylos medžiaga.

Kaltinamasis A. G. padarė 3 tyčinius apysunkius nusikaltimus, kaltinamieji D. U. ir D. Z. padarė po 2 tyčinius apysunkius nusikaltimus. A. G. anksčiau teistas 9 kartus, D. U. – du kartus, D. Z. – 4 kartus.

Kaltinamųjų atsakomybę sunkinančios aplinkybės, kad nusikalstamas veikas padarė būdami recidyvistais, visi teisti, apsvaigę nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamų veikų padarymui, o dvi vagystes įvykdė bendrininkų grupėje. Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančios aplinkybės, kad prisipažino ir gailėjosi.

Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, visiems kaltinamiesiems paskirta bausmė mažintina vienu trečdaliu.

Teismas nustatė, kad laikotarpiu nuo 2020 m. spalio 22 d. 22 val. iki spalio 23 d. 4.50 val., per ikiteisminį tyrimą tiksliai nenustatytu laiku, trijulė įvykdė nusikaltimus. Nuo alkoholio apsvaigę kaltinamieji A. G., D. U. ir D. Z. bendrininkų grupėje išdaužė langą ir per langą įsibrovė į sodo namelį. Jie pagrobė įvairių daiktų, daugiausia maisto produktų, už 493,76 eurų. Tą pačią naktį trijulė įsibrovė į dar vieną sodo namelį. Jie įlipo per langą ir paėmė pora daiktų, kurių vertė – 75 eurai.

Vienas kaltinamųjų A. G. tyčia padegė sodo namelį. Jis apipylė degiu skysčiu ir uždegė žiebtuvėliu. Taip visuotinai pavojingu būdu, sukeldamas pavojų žmonių gyvybei ir sveikatai, padegant sunaikino svetimą, 2 000 eurų vertės sodo namelį ir jame buvusius 130 eurų vertės baldus.

Kaltinamasis D. Z. teisiamajame posėdyje paaiškino, kad ėjo su D. U. į sodus pasivaikščioti ir sutiko A. G., kuris pasiūlė ką nors nuveikti. Vaikščiojo visi po sodus ir nutarė apiplėšti namelį, nes tikėjosi rasti ką nors vertingo, parduoti. Plėšė pirmą pasitaikiusį namelį. Rado maistą šaldytuve, kurį susikrovė į krepšius. Pasislėpė maistą ir ėjo į kitą namą, tikėjosi dar kažką rasti. Antrame namelyje pavogė du įrankius. Viską nusinešė namo ir grįžo atgal atsinešti likusius daiktus.

Per ikiteisminį tyrimą kaltinamasis A. G. sakė, kad išeinant iš sodo namelio, jis degiu skysčiu aplaistė viduje buvusius daiktus. Tvirtino, kad antrą kartą kartu ėjusiam D. Z. apie padegimą nesakė. Kai grįžo atgal ir susidėjo daiktus, jis nuėjo prie namelio lango ir padegė užuolaidą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo, o suimtam nuteistajam nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos, gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
Total
0
Dalinasi
Related Posts