Sniegas kuršėniškiams draugas ar priešas?

Praėjusio ketvirtadienio vakare Kuršėnuose, kaip ir didesnėje Šiaulių apskrities dalyje, snyguriavo. Snaigės krito ir didesnę nakties dalį. „Kuršėnų krašto žinios“ pasidomėjo, ar gyventojų nusiskundimai dėl neskubamų valyti gatvių ir šaligatvių pagrįsti.


Po Daugėlius pasidairius

Truputis po devynių. Automobiliu nuo Kuršėnų žiedo pasukame į Pramonės gatvę, nes dėl jos dažniausiai skundžiasi Daugėlių gyventojai. Kelio danga keičiasi tiesiog akimirksniu. Jei žiede buvo šlapia ir sniego ant važiuojamosios kelio dalies beveik nebuvo, tai Pramonės gatvėje vaizdas kitoks. Į akis iškart krinta provėžos. Gatvė nevalyta, tačiau pabarstyta. Kyla įtarimas, jog tai padaryta dar išvakarėse. Didelėje kelio atkarpoje jau suneštos sniego pusnys. Kuo arčiau Daugėlių gatvės, tuo sniego daugiau. Kai kur jis virtęs šlapia buza.

Įsukus į Daugėlių gatvę iškart į akis krenta vos ne idealiai, iki pat plytelių, nuvalytas ir pabarstytas šaligatvis. Gatvė taip pat nuvalyta bei pabarstyta, tačiau vietomis provėžuota.

Kalbinti gyventojai sakė, jog šaligatvius valanti darbuotoja dirba labai stropiai.

„Nesvarbu, ar plikledis, ar sniegas, tačiau jau anksti ryte šaligatviai būna nuvalyti ar pabarstyti. Moteris dirba ir savaitgaliais“, – sakė gyventojai.

Apsisukę pajudame miesto centro link. Tačiau pakeliui nusprendžiame užsukti į Daugėlių skersgatvį. Čia nei valytuvo (greiderio), nei barstytuvo po nakties snygio pėdsakų nematyti. Prie kelių namų gyventojai patys valosi įvažiavimus į kiemus, nuvalydami net dalį gatvės.

Grįžtame vėl į Daugėlių gatvę. Tačiau kuo arčiau sankryžos su Vilniaus gatve, tuo tvarkos mažiau. Nuvalytas tik šalia gatvės esantis pėsčiųjų takas, o prie privačių namų esantis šaligatvis, jei taip jį galima pavadinti, net nematęs kastuvo. Ant šaligatvio nuo gatvės sustumtas sniegas, beveik nevalyta autobusų stotelė.

Nei greiderio, nei barstytuvo

Vilniaus gatvė, kuria prižiūri „Šiaulių regiono keliai“, šlapia nuo vandens, šaligatviai nuvalyti. Tiesiog gražu žiūrėti.

Pasukus į Kapų gatvę, vaizdas ir vėl pasikeičia. Čia greideris jau pravažiavęs, tačiau gatvė provėžuota. Iš Kapų gatvės prie bažnyčios pasukame į Vydūno, o iš jos į V. Dambrausko gatvę. Gatvės neaišku ar valytos, tačiau pabarstytos. Kapų ir Vydūno gatvių sankryžoje ruda buza, o po ja suvažinėtas sniegas, virtęs į ledą. Nei Kapų, nei Vydūno gatvių šaligatviai nevalyti. Daug kur individualių namų ar parduotuvių savininkai šaligatvius nusivalę patys. V. Dambrausko gatvėje greideris taip pat dar nebuvo pasirodęs. Nors ir matosi pabarstyta smėlio ir druskos mišinio. Šaligatvius daug kur valosi patys gyventojai.

Panašus vaizdelis ir T. Tilvyčio gatvėje. Iš T. Tilvyčio gatvės, kirtę Vytauto gatvę, įvažiuojame vėl į Vydūno gatvę. Nei ji, nei kitos šio mikrorajono gatvės tądien dar nebuvo valytos. Kai kurios mažiau judrios – Vienuolio, Miško bei kitos gatvės – nevalytos dar po praėjusio snygio.

Čiuožykla

Gedimino gatve pasiekiame miesto pabaigą. Nusprendžiame pasidomėti, kaip prižiūrimas kelias Šilėnų link. Ant jo sniego beveik nėra – nupustė vėjas, tačiau privažinėtas sniegas jau pavirtęs į ledą, todėl slidoka. Nuokalnė prie Ventos tilto primena čiuožyklą. Pasirodžius saulei, kelias sublizga kaip ledas. Pravažiavę pro tragiškos avarijos vietą, kur į Ventos upę 1998 metų gruodžio 22 dienos pavakarę įvažiavo medkirčius vežęs sunkvežimis, sukame atgal į miestą. Pravažiavę pro valomus šaligatvius Pavenčio gatvėje, atsiduriame miesto centre. Nors jau gerokai po dešimtos, tačiau centrinė Lauryno Ivinskio aikštė dar net nepradėta valyti. Nuvalytas tik šaligatvis, tačiau žmonės, trumpindami kelią, maknoja tiesiai per sniegą.

Šviečianti saulė pamažu tirpdo sniegą.

Užvakar vakare Kuršėnuose vėl snyguriavo. Snygis su pertrūkiais nesiliovė visą naktį. Prisnigo žymiai daugiau, negu prieš savaitę. Kokį vaizdą būtumėm išvydę vakar ryte?..

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts