Šeimų vyskupijos šeimų šventėje malda ir už Šiaulių rajono šeimas

Sausio 7-ąją vykusioje jau 24-ojoje Šiaulių vyskupijos šeimų šventėje šimtai šeimų meldėsi už Šiaulių rajono, regiono ir visos Lietuvos šeimas, tvirtus šeimos pagrindus ir pamatines vertybes. Šis išskirtinis renginys šiemet buvo dedikuotas Šv. Popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje 30-mečiui ir kviečiantis plačiai atverti Kristui savo sielos duris.

Šiemet Šiaulių vyskupijos šeimos šventėje sulaukta Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir pirmosios ponios Dianos vizito, dalyvavo garbūs svečiai – Apaštalinis nuncijus arkivyskupas dr. Petar Antun Rajič,Apaštalinės nunciatūros Lietuvoje atstovaiVilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Lietuvos vyskupai, kunigai ir, žinoma, šios šventės sumanytojas ir globėjas – Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Renginyje drauge su kitų savivaldybių merais dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius su žmona Diana, Seimo atstovai bei kiti garbingi svečiai.

Šventės pradžioje Šiaulių arenos fojė vyko šeimų organizacijų mugė, kurioje organizacijos kvietė šeimas į pristatymus apie savo veiklas, dalijosi patirtimis, kaip palaikyti gerus santykius ir vertybes šeimose. Mugėje dalyvavo: SOS vaikų kaimai, Katalikiškų šeimų bendruomenė „Namų Bažnyčia“, Dievo Motinos komandos, Lietuvos „Tikėjimas ir Šviesa“, Kuršėnų šeimos namai, Šiaulių miesto globos centras, Sutuoktinių susitikimai, Marijos radijas ir kitos organizacijos.

Vidurdienį prasidėjo šv. Mišios už Lietuvos šeimas. Renginio sumanytojo Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio kvietimu liturgijai vadovavo Apaštalinio sosto nuncijus arkivyskupas dr. Petar Antun Rajič. Tradiciškai šv. Mišių metu susituokusios poros buvo kviečiamos atnaujinti savo santuokos įžadus.

Šv. Mišių metu giedojo Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros choro „Džiaugsmas“, vadovaujamas Romualdo Juzukonio. Ovacijomis palydėda drauge su choru „Džiaugsmas“ ir Romuladu Juzukoniu JE vyskupo Eugenijaus Bartulio atliekama giesmė „Ačiū, kad šalia esi“. 

Šv. Mišių metu paminėta ir Trijų Karalių šventė.

Po šventų Mišių susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana. Prezidentas pasidžiaugė augęs šeimoje, kurioje buvo skiepijamos aukštos moralinės vertybės, kuriama pagarbos vienas kitam ir meilės atmosfera. Šalies vadovas pasidžiaugė, kad Šiaulių vyskupijos šeimų šventė kasmet suburia gausų būrį žmonių, kuriems svarbus tikėjimas ir šeima. Ponia D. Nausėdienė dėkojo visiems, kurie savo pavyzdžiu ir darbais įkūnija šeimos, kaip vilties, džiaugsmo, laimės ir sėkmės šaltinio, idėją ir taip stiprina visus aplinkinius.

Į šventės dalyvius kreipėsi Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius, jis visoms Lietuvos, taip pat ir Šiaulių rajono šeimoms palinkėjo atverti savo širdis tikėjimui, maldai ne tik per šventes, bet ir kasdien. Meras Česlovas Greičius padėkojo poniai Dianai Nausėdienei už gražias kalėdinių žaisliukų kūrimo akcijas, kuriose kasmet su džiaugsmu dalyvauja Šiaulių rajono kūrėjai, jaunimas, visuomenininkai.

Abejingų nepaliko muzikinis spektaklis „Smuiko dienoraštis“, kuriame smuikininkė Saulė Kilaitė, gyvenanti Italijoje, pristatė savo naują programą – puikiai suskambėjusius įvairių šalių ir epochų kūrinius. Muzikinį spektaklį smuikininkei padėjo kurti choreografė Elena Lago ir režisierius Charly Cartisano.

Po šventės Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana bei Šiaulių rajono ir miesto savivaldybių merai su žmonomis susitiko privačiam pokalbiui.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Leono Nekrašo, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Ieškomas jaunuolis

Telšių apskrities policijos  Mažeikių rajono komisariato pareigūnai ieško 17-mečio  Kornelijus Juškos. Jaunuolis birželio 19 d. apie 14.00 val.…