Vaikų knygos šventė ,,Pasibelsk į knygos širdį”

Kai skaitome, mūsų mintys auginasi sparnus.

Kai rašome, mūsų pirštai dainuoja. 

Žodžiai – tai būgno garsai ir fleitos muzika puslapiuose,

sklandančios paukščių giesmės ir trimituojantys drambliai,

tekančios upės, putojantys kriokliai,

aukštai danguje

skraidantys drugeliai!

(„Žodžių muzika“ Margarita Engle, iš anglų kalbos vertė Kęstutis Urba)

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius balandžio 2-ąją dieną virtualiai šventė Tarptautinę vaikų knygos dieną. Kuršėnuose ši šventė buvo rengiama jau 16-tą kartą. Prie išmaniųjų įrenginių ekranų, per „Zoom“ programą biblioteka sukvietė didelį būrį mažųjų knygos mylėtojų, mokytojų bei kasmetinės šventės globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narę Rimą Baškienę ir jos padėjėją Adą Grakauskienę.

Nuo 1967 m. balandžio 2 d,. pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji sutampa su danų rašytojo Hanso Christiano Anderseno gimtadieniu. Šios dienos iniciatorė – Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY), kurios skyrius yra ir Lietuvoje. Kiekvienais metais vis kitos šalies Tarptautinė vaikų knygos taryba turi teisę sukurti šventės plakatą ir parengti kreipimąsi į pasaulio skaitytojus. Šių metų šventės rėmėjas – Jungtinių Amerikos Valstijų IBBY skyrius. Kreipimosi tekstą parašė Kubos ir Amerikos poetė Margarita Engle, o plakatą sukūrė Brazilijos dailininkas, 2014 m. H. Ch. Anderseno premijos laureatas Rogeris Mello. Džiaugiamės, kad Lietuvos Respublikos Seimo narė Rima Baškienė ir jos padėjėja Ada Grakauskienė jau 16-tą kartą globoja ir remia šventę. Viešnios apdovanojo Vaikų literatūros skyriuje aktyviausiai knygas skaitančias šeimas ir dvi skaitytojas. 2020 metų aktyviausiais skaitytojais išrinktos – Lukoševičių, Asačiovų ir Bičkauskų šeimos bei skaitytojos – Heilė Glodenytė ir Kamelija Truškauskaitė.

Šventės vedėja spalvingoji Musmirytė pristatė Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro, Kuršėnų Stasio Anglickio ir Daugėlių progimnazijų trečiokų ir ketvirtokų sukurtas ir iliustruotas pasakas. Kūrimo procese dalyvavo 13 klasių. Iš kiekvienos klasės dalyvavo po penkis aktyviausius mokinius. Vaikai sukūrė dvi pasakas su iliustracijomis, apie Kuršėnų parką ir dvarą ir apie naująją Šiaulių rajono savivaldybės viešąją biblioteką ir juose vykstančias paslaptis. Visoms klasėms prisidėjusioms prie pasakų kūrimo LR Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė įteikė naujų knygų.

Tegul skraidantys drugeliai neša žodžių muziką visų mūsų širdyse. Tegul knygų skaitymas augina jums sparnus. Iki kitų smagių susitikimų bibliotekoje!

Vaikų sukurtas pasakas galite pasižiūrėti ir perskaityti paspaudę šias nuorodas:

Neringa Skėrytė,

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos

Vaikų literatūros skyriaus vedėjos pavaduotoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Apie klausą

Daugelis gerai girdinčiųjų, mano kad klausa yra savaime suprantama. Mes negalvojame, kaip ausys dirba, ar ką darytume, jei…