PAVOJINGOJE KURŠĖNŲ PERĖJOJE ĮRENGINĖJAMŲ SAUGUMO KALNELIŲ POVEIKIS KOL KAS KELIA ABEJONIŲ

Vakar Kuršėnuose Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančio magistralinio kelio A11 Šiauliai -Palanga 26,032 kilometre, kur yra viena pavojingiausių rajono perėjų, buvo įrenginėjami greitį mažinantys ir saugumą užtikrinantys kalneliai. Pamatęs, kad per įrengtus kalnelius mašinos lekia net nesumažinusios greičio ir nė kiek neužkliūdamos, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ne be apmaudo ištaręs: „Negerai… Poveikio gali ir nebūti …“ rinko Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo Vitalijaus Andrejevo telefono numerį. Jam neatsakius, meras iš karto susisiekė su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Ramūnu Sarapu.

Darbus atliekantys AB „Kelių priežiūros“ specialistai rodė brėžinius, pagal kuriuos yra įrenginėjami greitį mažinantys kalneliai. Darbai vyksta griežtai pagal projektą, kurį užsakė, darbuotojų teigimu, Lietuvos automobilių kelių direkcija. Stebina tai, kad per 8 centimetrus nuo važiuojamosios dalies iškilę kalneliai  įrenginėjami ne skersai gatvės, o išilgai. Net ir lengvieji automobiliai juos pervažiuoja net nesumažinę greičio ir net nepajausdami, kad pervažiavo kalnelį.

Kelininkai merui Antanui Bezarui rodė projekto brėžinius: galbūt saugumo padidės, nes ant kalnelių dar bus šviesą atspindintys kvadratai, be to, sustatyti kelio ženklai, nurodantys, kad kelyje yra greičio mažinimo kalneliai. Kol kas merui Antanui Bezarui nepavyko susisiekti su Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovu Vitalijumi Andrejevu ir išsiaiškinti, kodėl būtent tokie kalneliai yra įrenginėjami. Netrukus po mero skambučio į šią vietą atvyko policijos pareigūnų ekipažas. Stebima situacija, kaip šie per kelias valandas įrengti kalneliai įtakoja automobilių greitį, pėsčiųjų saugumą.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė
Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts