Uodai – nelaukiami laisvalaikio gamtoje palydovai

Uodai ,,mėgsta“ ne visus

Gamtos mėgėjai pastebi, kad vienus žmones uodai puola dažniau, o kitus – rečiau. Pasirodo, kad uodai labiau ,,mėgsta“ tuos, kurie sportuoja, aktyviai dirba ar juda, nes sportuojant išsiskiria pieno rūgštis bei iškvepiama daugiau CO₂, kurie itin patinka uodams. Aukšti, stambūs žmonės, sportuojantys bei nėščiosios iškvepia daugiau CO₂, todėl juos uodai „suranda“ greičiau.

Alkoholio vartojimas, ypač alaus, tamsūs, raudoni rūbai taip pat didina uodų įkandimo riziką.

Yra įrodymų, kad tai, ar būsite sugelti uodų, priklauso ir nuo jūsų kraujo grupės, nes  0 (I) kraujo grupė labiau patinka uodams nei kitos kraujo grupės. Uodų sugėlimo rizika priklauso ir nuo žmogaus medžiagų apykaitos.

Uodų įkandimų (ne) įmanoma išvengti

Nuo uodų įgėlimų visiškai apsisaugoti, ko gero, neįmanoma, tačiau galima sumažinti riziką būti sukandžiotiems.

Venkite vandens telkinių, nes drėgnose vietose, vandens telkiniuose ir prie jų, veisiasi uodai, todėl ten jų kiekis didžiausias. Tačiau jei nusprendėte laiką leisti prie vandens, rinkitės dėvėti šviesius rūbus, kurie uždengtų kuo daugiau kūno.

Uodai beveik nemato geltonoje šviesoje, tad geltonos spalvos žibintai bei gelsvos spalvos drabužiai gali padėti atbaidyti uodus.

Apsisaugoti nuo uodų padės ir specialūs, cheminiai repelentai, žvakės, ir natūralūs eteriniai aliejai. Uodams nepatinka eukalipto, cinamono, arbatmedžio, kanapių, katžolės, bazilikų, gvazdikėlių, mėtų, rozmarino, pelargonijų, anyžiaus, pomidorų lapų kvapai, citrusinių vaisių sultys, česnakai, levandos.

Eterinius aliejus įlašinkite į specialią  žvakidę, o jei tokios neturite – užlašinkite ant keptuvės ir pakaitinkite. Iškylaujant gamtoje padės į laužą įmesti pušų ir eglių kankorėžiai arba padžiovinti kadagių spygliai.

Pagal spaudą

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts