Unikali paroda Voveriškių mokykloje   

Voveriškių mokykloje atidaryta tarptautinio socialinio projekto „Ypatingas grožis“ fotografijų paroda. Tai septintoji mokyklos laiptų galerijoje šiais metais suorganizuota paroda, kurioje net 109 fotografijos.

Be galo smagu, kad parodos organizatorės – aktyvi visuomenės veikėja Giedrė Brazlauskaitė bei parodos sumanytojos Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos tarybos narės Vidmantės Raustytės mama Edita Navickienė – ne tik išsamiai pristatė mokiniams, mokytojams, parodos svečiams, kaip kilo idėja organizuoti grandiozinį projektą, bet ir parodė Ramūno Snarskio dokumentinį filmą apie projekto kūrimą. Jis vaikus ypač sudomino.

Projekto – parodos „Ypatingas grožis“ tikslas – atskleisti neįgaliojo žmogaus neretai slepiamą grožį, emocijas, o taip pat juos auginančių, globojančių artimųjų, globėjų grožį, emocijas, parodyti, kad visuomenėje yra ypatingų žmonių, turinčių negalią, kuri yra graži, o turint negalią ar auginant, globojant išskirtinį žmogų – gyvenimas nesibaigia.

Projekto metu vyko fotosesijos, kuriose dalyvavo net 113 modelių iš Lietuvos, Airijos, Anglijos, turinčių įvairią negalią, jų artimųjų. Projekto dalyvius įamžino daugiau nei 80 profesionalių fotografų, jiems talkino vizažistai, kirpėjai, stilistai iš visos Lietuvos ir užsienio – savanoriškais tikslais, nemokamai.

Pirmoji tarptautinio socialinio projekto „Ypatingas grožis“ paroda atidaryta 2017 metų lapkričio mėnesį Seime, Europos informacijos centre, vėliau paroda keliavo po visą Lietuvą, buvo eksponuojama įvairiose miestų ir miestelių parodų salėse, bibliotekose, kultūros namuose. Prieš kelias savaites unikali paroda grįžo iš Briuselio.

Parodos atidaryme Voveriškiuose dalyvavo ir šio projekto dalyviai – mūsų mokyklos buvę mokiniai:  Jonas Dumša, Aurelija Šemetienė (Musneckytė), jų likimo draugai. Svečiai pasidalino įspūdžiais iš fotosesijos, atsakė į mokinių klausimus. Parodos atidarymo dalyviai suprato, kad labai jautri riba tarp sveiko ir turinčio negalią, ypač svarbu išmokti saugoti save, kitus.

Parodos viešnia rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė, ilgus metus savanoriaujanti žmonių su negalia sporto renginiuose, skatino vaikus mokytis iš negalią turinčių žmonių pozityvumo, aktyviai, sveikai gyventi. Buvo perduotas rajono mero Antano Bezaro sveikinimas renginio organizatoriams ir pažadas iki 2019 metų pradžios mokykloje sumontuoti pandusą, kad žmonės su negalia ne tik į rinkimus galėtų atvykti, bet ir parodas aplankyti, susitikti su mokyklos bendruomene, kad galėtų vieni kitus geriau pažinti, pasimokyti.

Aštuntokė Aneta Vireikytė renginio dalyvius pasveikino kūriniu fleita, o visa mokykla sudainavo „Gerumo“ dainą.

Voveriškių mokyklos ir vietos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja Parodos – tarptautinio socialinio projekto „Ypatingas grožis“ organizatoriams už nusistovėjusių standartų laužymą, gėrio ir grožio idėjų sklaidą pasauliui, nuoširdumo, pagarbos kitokiam pamokas, unikalią galimybę pajausti, suprast.

Albina GUDAITIENĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts