Sporto šventėje varžėsi regiono neįgalieji

Kuršėnuose vykusioje Šiaulių regiono neįgaliųjų sporto šventėje „Aš, sportas ir negalia“ pergalę šventė šeimininkai – Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubo „Atgaiva“ komanda, iškovojusi nemažai prizinių vietų.

Varžėsi neįgalieji

Į Kuršėnų Daugėlių stadioną susirinko neįgaliųjų draugijų atstovai iš Šiaulių miesto, Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio rajonų, Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubo „Atgaiva“ bei svečiai iš Bauskės (Latvija) neįgaliųjų klubo.

Susirinkusius sportininkus pasveikino Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, kuri renginio dalyviams įteikė pintinę įvairių vaisių, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Venciuvienė, svečiams iš Bauskės įteikusi leidinių apie Šiaulių rajoną, Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubo „Atgaiva“ vadovė Elytė Adomaitienė. Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė kiekvienai komandai prisiminimui apie Kuršėnus įteikė knygą apie miestą ir ženklelį. Sėkmės sportininkams linkėjo ir Europos neįgaliųjų čempionato ieties metimo čempionas Andrius Skuja, Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūno pavaduotoja Aušra Doveikienė, nes klubo „Atgaiva“ sportininkai dažnai atstovauja seniūniją įvairiose varžybose, kiti svečiai.

Šešių rajonų ir miestų atstovai varžėsi šaškių, smiginio, baudų ir kimštinio kamuolio metimo, šokinėjimo per šokdynę, linksmosiose: „golfo“, „naščių“ ir „žvejojimo“ rungtyse.

Šventės pabaigoje buvo surengtas neįgaliųjų vežimėlių ralis, kuriame dalyvavo neįgaliųjų vežimėliais besinaudojantys komandų nariai. O vėliau išbandyti neįgaliųjų vežimėlius galėjo išbandyti ir kartu su invalidais kai kuriose sportinėse rungtyse besivaržę Daugėlių  pagrindinės mokyklos moksleiviai. Kadangi norinčiųjų tarp jaunimo neatsirado, todėl išbandyti vežimėlius ryžosi komandų atstovai, surengę varžybas.

Pagerbti nugalėtojai

Ir štai varžybos baigėsi. Prasideda apdovanojimo ceremonija.

Baudų metimo rungtyje tarp moterų pirmąją vietą iškovojo Irena Vilniuvienė iš Radviliškio. Antrąją vietą pelnė pakruojiškė Genovaitė Galdikauskienė, o trečiąją – šiauliškė Valė Ežerskienė.

Toje pat rungtyje tarp vyrų ant nugalėtojų pakylos lipo du radviliškiečiai. Pirmąją vietą laimėjęs Viačeslav Kostiukevič, o trečiąją – Petras Rudžianskas. V. Kostiukevič dėl pirmosios vietos teko varžytis su pakruojiškiu Arūnu Trumpiu, nes abu buvo įmetę po septynis taiklius metimus. Papildomoje metimų serijoje taiklesnis buvo radviliškietis, kuris įmetė šešis, o jo varžovas iš Pakruojo – vienu metimu mažiau. Dar sunkiau trečiąją vietą pavyko iškovoti P. Rudžianskui, kuriam papildomoje serijoje metimų teko kovoti net su dviem varžovais: Aivarsu Vansans iš Bauskės ir kuršėniškiu Alvydu Terminu. Radviliškietis pataikė penkis baudos metimus, o jo priešininkai – tik po du.

Kimšto kamuolio metimo rungtyje tarp moterų nugalėjo kuršėniškė Angelė Lideikienė. Vienu iš bandymų kamuolį numetusi 7,46 metro. Antrąją vietą pelnė irgi kuršėniškė Vida Stulpinienė (6,55 metro), o trečiąją – Rolanda Petronienė iš Šiaulių (6,27 metro).

Tarp vyrų šioje rungtyje pergalę šventė taip pat kuršėniškis Vaidas Pocius, kamuolį nusviedęs 9,93 metro. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalijo pakruojiečiai Jūras Grigaliūnas (9,53 metro) ir Ričardas Vladička (9,16 metro).

Smiginio rungtyje tarp moterų nugalėjo šiaulietė Vilija Eidininkytė. Antrąją vietą laimėjo kuršėniškė Irena Gruzdinskienė, o trečiąją – šiaulietė Jadvyga Balčiuvienė.

Tarp vyrų taikliausiai strėlytes mėtė šiauliškis Jonas Dambrauskas. Antroje lietoje liko Jons Gribs iš Bauskės, o trečioje – kuršėniškis Leonas Jokubauskas.

Šaškių rungtyje tarp moterų nugalėjo E. Dačiulienė. Antrąją vietą iškovojo R. Gelumbauskienė, o trečiąją pelnė V. Eidininkytė.

Tarp vyrų šioje rungtyje pergalę šventė P. Lažauninkas, J. Juozaitis buvo trečias, o R. Bagdonas liko trečias.

Rankų lenkimo rungtyje tarp moterų nugalėtoja tapo kuršėniškė Angelė Lideikienė. Radviliškietės Irena Vilniuvienė ir Irena Dumskienė pasidalijo antrąją-trečiąją vietas.

Tarp vyrų rankų lenkimo rungtyje visas prizines vietas pasidalijo pakruojiškiai: Ričardas Vladička (pirmoji vieta), Jūras Grigaliūnas (antroji vieta) ir Ramūnas Gudonis (trečioji vieta).

„Golfo“ rungtyje nugalėjo 23 taškus surinkusi kuršėniškė Aldona Šiopienė. Antrąją vietą laimėjo radviliškietė Birutė Tamonienė, surinkusi 22 taškus, o tašku mažiau pelniusi šiaulietė Vilija Eidininkytė buvo trečia.

Tarp vyrų geriausiai „golfą“ žaidė Bauskės komandos atstovai: Aivaras Vancans (pirmoji vieta), Aivaras Metelica (antroji vieta) ir Andris Rupkus (trečioji).

„Naščių“ nešimo rungtyje tarp moterų greičiausia buvo pakruojiškė Genovaitė Buldikauskienė. Distancijoje užgaišusi 3,06 sekundės ilgiau antra finišavo radviliškietė Vanda Astrauskienė. Trečiąją vietą laimėjo kuršėniškė Vida Sulpinienė (37,92 sekundės).

Tarp vyrų „naščių“ nešimo rungtyje nugalėjo radviliškietis V. Kostiukevič, kuris distancijoje sugaišo 29,52 sekundės. 0,25 sekundės distancijoje ilgiau užgaišo antroje vietoje likęs kuršėniškis Jonas Godeliauskas, o pakruojiškis Ričardas Valdička buvo trečias.

Linksmojoje „žvejojimo“ rungtyje tarp mpoterų nugalėjo kuršėniškė Aldina Šiopienė. Bauskės atstovės Olga rusaja ir Rigina Punkelė pasidalijo antrąją ir trečiąją vietas.

Tarp vyrų geriausiai „žvejojo“ Jons Grybs iš Bauskės. Antrąją vietą laimėjo kuršėniškis Petras Lašauninkas, o trečįąją – Saulius Mironas iš Pasvalio.

Rungtimi „šuoliukai su šokdyne“ susidomėjo tik moterys. Pirmąją vietą laimėjo Ija Jonikene iš Bauskės, kuri atliko 90 šuoliukų. Antrąją vietą laimėjo jos komandos draugė Sarmite Poškute (72 šuoliukai). Trečioje vietoje liko kuršėniškė Elena Adomaitienė (71 šuoliukas).

„Vežimėlių ralyje“ tarp vyrų pirmąją vietą pelnė pakruojiškis Ramūnas Gudonis, antrąją –Aivars Metelica iš Bauskės, o trečiąją – Pasvalio komandos atstovas Algirdas Adomonis.

„Vežimėlių ralio“ rungtyje tarp moterų nugalėjo šiaulietė V. Eidininkytė. Radviliškietė I. Vilniuvienė laimėjo antrąją vietą., o Bauskės atstovė R. Punkelė buvo trečia.

Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą laimėjo Kuršėnų „Atgaivos“ komanda. Antrąją vietą pelnė Bauskės, o trečiąją – Pakruojo komandos.