Teisme nepradėta nagrinėti kyšininkavimu kaltinamo Kelmės rajono savivaldybės mero V. Andrulio byla

2020 m. rugsėjo 17 d. Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose iš esmės nepradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 57 m. Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis kaltinamas kyšininkavimu. Į kitą posėdį, gynėjo prašymu, teismas nusprendė kviesti liudytojus.

Per teismo posėdį prokuroras Andrej Mirnyj teigė, kad baudžiamąją bylą galima nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Tačiau kaltinamojo gynėjas nurodė, kad tokios galimybės nėra. Jis paprašė teismo į posėdį pakviesti penkis liudytojus ir įpareigoti prokurorą teismui pateikti dokumentą dėl įslaptintų veiksmų sankcionavimo. Teismas tenkino gynėjo prašymą. Numatytos kitų posėdžių datos: spalio 13 d. ir lapkričio 4 d.

Kelmės rajono savivaldybės meras V. Andrulis yra kaltnamas galimai pareikalavęs iš kito asmens 10 tūkstančių eurų kyšio už palankumą vykdant minėtos savivaldybės vieno miestelio viešųjų erdvių sutvarkymo projektą. V. Andrulis STT pareigūnų buvo sulaikytas šių metų gegužės 19 dieną, kai iš projektą įgyvendinančios bendrovės direktoriaus priėmė dalį galimai reikalauto kyšio – 5 tūkstančius eurų. V. Andrulis yra nušalintas nuo mero pareigų 6 mėnesiams, nuo gegužės 21 dienos.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pagalbos prašymas

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato  pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl be žinios dingusio Karolio Tumavičiaus,…