Konstitucijos dieną Šiaulių apylinkės teisme nemokamai konsultuoti 62 žmones

Spalio 25 d., Konstitucijos ir Europos teisės dieną, nuo pat ryto iki darbo pabaigos, visuose Šiaulių apylinkės teismo rūmuose vyko nemokamos teisinės konsultacijos. Į klausimus atsakinėjo Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos specialistai, teisininkai iš savivaldybių, advokatai, antstoliai, notarai, žemėtvarkos atstovai ir būrys teismo teisėjų padėjėjų.

 „Manau, kad tai didelė pagalba žmonėms, ypač tiems, kurie neturi galimybės sumokėti advokatams“, – sakė Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė.

Spalio 25 dieną Šiaulių apylinkės teisme konsultuoti 62 žmonės, kurie pateikė dažniausiai ne po vieną, o po du ir net tris klausimus. Šiaulių rūmuose apsilankė 24 žmonės, Joniškio rūmuose – 5, Kelmės – 3, Pakruojo – 10, Radviliškio – 6, Raseinių – 14. Interesantus nemokamai konsultavo 38 teisininkai. Gauti atsakymus į rūpimus teisinius klausimus buvo paprasta – gyventojams nereikėjo iš anksto registruotis, teisininkai neklausė jų pavardžių, o tik atsakė į pateiktus klausimus. Eilės nesusidarė, nes žmonių laukė po kelis teisininkus. Konsultuotis atėjo įvairaus amžiaus žmonės.

„Ačiū, Jums. Dabar žinosiu, kaip reikia pasielgti“, – išeidamas iš teismo po konsultacijos sakė šiaulietis. Vyras dėkojo už konsultaciją ne tik advokatei, bet ir jį išlydėjusiems teismo darbuotojams.

Šiaulių rūmuose interesantai klausė, ar teisėtai buvo atleisti iš darbo, ar teisingai pasielgė Darbo biržos specialistai, kaip apskaičiuoti pensiją, koks turi būti darbo stažas išeinant į pensiją ir pan.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose žmonės teiravosi dėl sklypo ribų nustatymo, dėl žemės nuomos ir pan. Raseinių rūmuose po konsultacijos moteris pravirko. Jai teisininkas pasakė karčią tiesą. Mat moteris žodžiu buvo susitarusi su artimu giminaičiu dėl turto, tačiau to niekur neužfiksavo. Artimas giminaitis susitarimo nesilaikė. Moteris suprato, kad yra apgauta.

Teisininkams visuose rūmuose teko konsultuoti dėl ištuokų, vaikų išlaikymo, turto padalijimo. Buvo pateikta ir retai per konsultacijas pasitaikančių klausimų. Šiaulių rūmuose teisėjo padėjėja paaiškino apie nekonkuravimo konfidencialumo sutartis ir jų keitimus, išeinant iš darbo.

 

 Kontaktai žiniasklaidai

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480 el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

 

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts