Tarptautiniame kiokiušin karatė turnyre „Kuršėnų taurė 2023“ pasiektas uždarų patalpų dalyvių skaičiaus rekordas!

Sausio 28 d. Kuršėnų sporto mokykloje vyko kiokušin karatė tarptautinis turnyras „Kuršėnų taurė 2023“. Tai vienas iš renginių skirtas paminėti Kuršėnų sporto mokyklos 50 metų jubiliejų. Į ką tik suremontuotą sporto mokyklos salę susirinko apie rekordinis dalyvių skaičius – 369 kiokušin karatė kovotojai iš 13 Lietuvos kiokušin karatė klubų: Kuršėnų „Dao“, Vilniaus „Ippon“, „Shin“, „Kaminari“, „Balto vilko“, „Toshi“, Kauno „Osu“, „Shori“, Panevėžio „Argus“, Šiaulių „Tori“, Klaidėdos „Okinava“, „Kumite Jurbartas“, Naujosios Akmenės „Energija“. Varžytis atvyko ir sportininkai iš „Latvijos National Team“ ir Lenkijos „Kyokushin team Wasilkow“.  sportininkų iš 15 Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos karatė klubų kovoti dėl komandinės Kuršėnų taurės.

Varžybų atidaryme susirinkusius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas  Česlovas Greičius, Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė, turnyro organizatorius Valdemaras Mitkus, taip pat Kuršėnų sporto mokyklos tarybos pirmininkas Rolandas Kaveckas.

Turnyrą organizavo pirmasis Šiaulių rajone (1994 m.) registruotas sporto klubas – „Kuršėnų kyokushin karate klubas Dao“, kurio prezidentas Valdemaras Mitkus. Kitąmet švęsiantis trisdešimtmetį sporto klubas šiuo metu yra vienas iš stipriausių Lietuvoje. Kasmet klubas paruošia Lietuvos rinktinės narių, klubo istorijoje turi ne vieną Lietuvos, Europos čempioną, Pasaulio čempionato dalyvę, tarptautinės kategorijos teisėjų, o nuo 2022 m. klubo vadovas V. Mitkus pakviestas dirbti į U16, U18 ir U20 Lietuvos rinktinės trenerių komandą.

Į čempionų kalve pramintą miestą – Kuršėnus atvyko žymiausi Lietuvos treneriai su savo auklėtinių komandomis: Margarita Čiuplytė,  (Europos ir Pasaulio čempionė, Vilniaus karatė klubas „Shin“), Diana Mačiūtė (Europos ir Pasaulio čempionė, Klaipėdos karatė klubas „Okinava“), ne kartą geriausiu Lietuvos treneriu pripažintas Akmenės karatė klubo „Energija“ vadovas Vladimiras Silvaško, Latvijos nacionalinė komanda ir daugelis kitų garsių sportininkų ir trenerių kovoti pirmą kartą Šiaulių rajone organizuojamose tokio dydžio varžybose.

„Dėl komandinės Kuršėnų kiokušin karatė taurės taip gausiai susirinkę jaunieji karatistai pasiekė ir Šiaulių rajono uždarų patalpų dalyvių skaičiaus rekordą“, – pažymėjo Valdemaras Mitkus, vienas iš turnyro organizatorių.

Turnyre varžėsi mergaitės ir berniukai nuo 8 iki 14 metų amžiaus, svorio kategorijose nuo 20 kg iki 55 kg. „Kuršėnų taurė 2023“ turnyro komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Kuršėnų kiokušin  karatė klubo „Dao“ kovotojai.

Varžybose dalyvavę 35 šio klubo kovotojai iškovojo 20 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos medalius. Antroji vieta atiteko 43 kovotojus į turnyrą atsivežusiai „Latvijos National Team“ komandai, kuri laimėjo 19 aukso, 9 sidabro ir 15 bronzos medalių. Trečioji vieta atiteko Vilniaus karate klubo „Ippon“ kovotojams.

Organizuoti tokį didelį renginį padėjo Kuršėnų sporto mokykloje kultivuojamų sporto šakų treneriai ir mokytojai.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Zigmo Ripinskio ir Edvino Danieliaus Ivanovo nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts