Kuršėnuose paminėta jaunimo diena 

Praėjusį šeštadienį Kuršėnų jaunimas paminėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Jau tapo tradicija šią  dieną švęsti kiek neįprastai. Ta proga buvo surengtos sportinės varžybos, o Kuršėnų miesto parke išdygo jaunimo miestelis.

Miestas penktą kartą minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginio organizatoriai – Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras, Kūrybinės raiškos centras – šiais metais kvietė į tradicija tapusią, tačiau neeilinę jaunimo dieną, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Dar gerokai iki šventės pradžios į Kuršėnų miesto parką pradėjo rinktis jaunimas. Šventėje netrūko ne tik paauglių, bet ir jaunų šeimų su vaikais, vyresnio amžiaus žmonių. Organizatoriai džiaugėsi, kad jaunystę prisimins ir vyresnieji. Atvyko jaunimo atstovai iš Šakynos bei Gruzdžių. Prie šventės prisijungė Kuršėnų, Drąsučių, Dirvonėnų ir Ginkūnų jaunimas, grįžęs iš trijų dienų žygio po Šiaulių rajoną „100 istorijos pėdų“.

Renginio dalyvius sveikino Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir rajono vicemeras Algis Mačiulis. Jie džiaugėsi gražiu renginiu, rajono jaunimo ryžtu susiburti ir linkėjo toliau tęsti Tarptautinės jaunimo dienos tradiciją. R. Baškienė vienam iš šventės organizatorių Aurimui Seleniui įteikė Vyčio vėliavą, nes jo iniciatyva šiemet šventė įgavo naują pagreitį ir prasiplėtė, nes jaunimui buvo sugalvota daugiau veikų.

Kaip ir kiekvienais metais ši diena buvo pilna aktyvių, sportiškų, linksmų veiklų.

Sportinėse rungtyse varžėsi krepšinio, tinklinio, virvės traukimo komandos, jėgas išmėginti buvo galima ir rankos lenkimo, šaškių, smiginio turnyruose, baidarių lenktynėse. Didelio dėmesio sulaukė burbulinio futbolo čempionatas.

Virvės traukimo varžybose nugalėjo komanda „Edinas“, kuri nugalėjo „Kuršėnų senjorus“, likusius antroje vietoje. Krepšinio varžybose sėkmė lydėjo komandą „Tiek ir tereikėjo“, antrąją vietą pelnė „Fenikso“ komanda, o trečiąją – „Kristalas“. Tinklinio varžybose pergalę šventė „Beržynėlis“, antrąją vietą laimėjo „Poalkūninis griovys“, o treti liko „Magadano“ komandos nariai. Šaškių varžybose nugalėjo Alfonsas Geluminskas, Liudvikas Lešius liko antras, o Eimantas Landzbergas – trečias. Smiginio varžybose nugalėjo Laurynas Veresovas. Apdovanojimus nugalėtojams ir prizininkams įteikė rajono vicemeras A. Mačiulis.

Jaunimui buvo suteikta proga sudalyvauti išmaniajame protmūšyje, išbandyti virtualios realybės akinius, šviesos ir smėlio stalų terapiją, balionų smiginio, „Big Jenga“, kroketo žaidimus, „Kangoo Jumps“ batus, pabėgimo kambarį, gaminti laimės aitvarus.

Neišsigandę be perstojo merkiančio lietaus, šventės dalyviai klausėsi Radviliškio Lizdeikos gimnazijos roko grupės „Ratai“ koncerto, o vėliau Atviro jaunimo centre žiūrėjo filmą.

Idėja švęsti Tarptautinę jaunimo dieną prieš penketą metų kilo Germantei Dambrauskaitei, kuri pasiūlė surengti burbulų fiestą.

Pernai vyko ne tik tinklinio varžybos, bet ir visus labiausiai sudominęs šlapias futbolas, strėlyčių mėtymo į pripūstus balionus rungtis ar vaikščiojimo lynu užduotis, net vaikinai susigundė dalyvauti šokio veikloje, kur reikėjo šokinėti per ištemptą gumą, kaip tai daro dauguma mergaičių kiemuose, galimybė pašaudyti į taikinius ir pasivaržyti su Kuršėnų jaunųjų šaulių komanda.

„Kuršėnų krašto žinių“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts