Sprukti  susiruošusį  įtariamąjį  pareigūnai sulaikė autobusų stotelėje

Kaimynės nužudymu įtariamą 20-metį Joniškio rajono gyventoją  Šiaulių apskrities policijos pareigūnai pasivijo autobusų stotelėje. Čia jam buvo uždėti antrankiai  ir įtariamasis atsidūrė areštinėje. Po keleto valandų areštinėje atsidūrė ir dar vienas vaikinas – 22 metų pirmojo sulaikytojo draugas.

Ankstų lapkričio 24-osios  rytą Bendrojo pagalbos centro telefonu buvo gautas pranešimas, kad Mekių kaime, savo namuose, galimai nužudyta moteris.

Nuvykę nurodytu adresu, Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai  įsitikino informacijos tikrumu –  namuose, ant grindų, jie pamatė kraujuose paplūdusią be gyvybės ženklų moterį, kurios kūne buvo matyti durtos žaizdos.

Pasitelkus papildomas pajėgas, buvo imtasi operatyvių įtariamojo paieškos veiksmų. Šiaulių r., Meškuičiuose, autobusų stotelėje, pareigūnai pamatė stovintį vaikiną, kuris jiems  buvo gerai pažįstamas, kadangi dėl įstatymų pažeidimų reikalų su teisėsauga turėjo nuo 17 metų ir dėl to  buvo nuolat prižiūrimas bei kontroliuojamas. Sulaikytasis net 8 kartus teistas už vagystes ir  fizinio skausmo sukėlimą bei 16 kartų baustas administracine tvarka už smulkias vagystes, turto sugadinimą ir viešosios tvarkos pažeidimus. Atlikęs bausmę už eilinę savo vagystę, jis į Mekius grįžo šių metų  birželio pabaigoje, iš karto buvo įtrauktas  į policijos kontroliuojamų asmenų sąrašą ir kas savaitę tikrinamas. Matyt, tokia intensyvi pareigūnų kontrolė vaikinui nepatiko, tad jis spalio mėnesį išvyko į Vilnių ir ir į Mekius grįždavo tik savaitgaliais. Paskutinysis jo sugrįžimas buvo lemtingas.

Šeštadienio vakarą  jis leido alaus ir  22 metų draugo kompanijoje. Pastarasis vaikinas pareigūnams irgi puikiai pažįstamas  kaip aktyvus alkoholio vartotojas. Pareigūnai jam už smulkias vagystes  ir viešosios tvarkos pažeidimus yra surašę 9 administracinio nusižengimo protokolus. Paskutinė administracinė byla jam jam pradėta šių metų lapkričio 4 d. už alkoholinių gėrimų nupirkimą nepilnamečiui.  Jaunuolis yra sėdėjęs ir teisiamųjų suole, tik realios laisvės atėmimo bausmės nėra ragavęs, nes teismas jam skyrė bausmes, nesusijusias su laisvės atėmimu.

Taigi, šeštadienio vakarą leidę alkoholio draugijoje, vaikinai atsidūrė pas 43 metų kaimynę. Čia alus buvo gurkšnojamas toliau. Pirminiais duomenimis, jaunėlis „nulūžo“, o jo draugas išėjo namo. Dėl ko tarp likusio sugėrovo ir namo šeimininkės kilo konfliktas, pasibaigęs peilio dūriais, aiškinasi tyrėjai. Tačiau pagrindinė incidento priežastis aiški – alkoholis.

Šiuo metu įtarimai dėl nužudymo pareikšti abiem vaikinams. 20-metis suimtas trims mėnesiams, 22 metų jo draugas – mėnesiui.

Mekių kaime alkoholį pamėgusių asmenų netrūksta. Alkoholis dažnai inspiruoja  įvairius gyventojų tarpusavio incidentus ir nusikaltimus. Todėl ir policijos dėmesys šiam kaimui yra didesnis. Jis  įtrauktas į Joniškio rajono „karštų“  taškų  sąrašą  ir policijos nuolat vizituojamas.

 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts