Gastrolierių iš Panevėžio sumanymas “prasukti reikalus“ Šiaulių rajone baigėsi nesėkmingai

Praėjusių metų rugsėjį padaugėjus vagysčių iš gyvenamųjų patalpų, Šiaulių apskrities policijos pareigūnai ėmėsi neviešo patruliavimo. Rugsėjo 20-sios naktį kriminalistai Šiauliuose, Tilžės g., pastebėję įtarimų sukėlusį SEAT TOLEDO, nutarė jį sankryžoje su Vaidoto gatve sustabdyti. Tačiau automobilio vairuotojas šiam reikalavimui nepakluso, o paspaudęs akceleratoriaus pedalą, privertė automobilį užšokti ant šaligatvio bortelio ir, apvažiavęs priekyje stovėjusią transporto priemonę, bandė pasprukti. Kai pareigūnai į orą iššovė įspėjamuosius šūvius, nuo policijos sprukęs SEAT TOLEDO sumažino greitį ir iš jo iššokę trys asmenys nėrė į tamsą. Vyrukams pavyko pasprukti.

Tą pačią naktį buvo gautas Šiaulių rajone, šalia Kuršėnų esančio Drąsučių k., gyventojos pranešimas, kad, grįžusi namo, rado apvogtą butą. Moteris pasigedo 250 eurų, auksinės grandinėlės su kryželiu ir trijų auksinių dantų karūnėlių, kurių bendra vertė – 610 eurų. Nebebuvo ir banko mokėjimo kortelių. Viena jų buvo nebenaudojama, o štai prie kitos buvo  popieriaus lapelis su užrašytu PIN kodu. Laimei, sąkaitoje tebuvo keliolika eurų, o ir pasinaudoti ja ilgapirščiai nespėjo, nes buvo tuoj pat užblokuota.

Šiaulių apskrities policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos darbuotojai dėl vagystės pradėjo ikiteisminį tyrimą. Iš karto kilo įtarimas, kad vagystę Drąsučių k. bus įvykdę kriminalistams nestojusio automobilio ekipažas. Automobilio apžiūros metu buvo rastos dvi kuprinės su drabužiais, trys poros avalynės, biologinių bei kvapo pėdsakų ir kitų tyrimui reikšmingų daiktų.

Po specialistų atliktų tyrimų paaiškėjo, kad  vagystės vietoje paliktas avalynės pėdsakas sutampa su automobilio SEAT TOLEDO apžiūros metu rasta pora batų.Ant minėtame automobilyje buvusių daiktų rastas vienas rankos delno pėdsakas sutapo su Daktiloskopinių duomenų registre esančiu delno atspaudu, kuris priklausė Panevėžyje gyvenančiam 29 metų vyrui. Ant kitų automobilyje buvusių daiktų rasti

genotipai, sulyginus juos su  Daktiloskopinių duomenų registru, leido identifikuoti ir nustatyto asmens bendrakeleivius. Tai buvo taip pat Panevėžio gyventojai – 34 ir 30 metų vyrai.

Lapkričio pabaigoje buvo sulaikytas pirmas įtariamasis – 29 – metis panevėžietis. Po to – antras, o trečias, kuris po nusikaltimo buvo įšvykęs į užsienį ir grįžęs sužinojo, jog jo draugas sulaikytas, pats prisistatė į policiją.

Tyrimo metu paaiškėjo , kad 29 metų vyras pasiūlė savo dviem draugams pavažiuoti  iki Kuršėnų, kur gyvenąs vienas jo skolininkas. Draugų pagalba praversianti, jei kiltų koks nesusipratimas su skolininku. Kadangi 34 metų jo draugui labai reikėjo pinigų,

tai pastarasis 29-mečiui pasiūlė tuo pačiu važiavimu dar ir šiaip kažką “prasukti“, t. y., ką nors pavogti ar apvogti. Anot jų abiejų, trečiasis draugas apie jų vagystės planus nežinojęs.

Išsinuomotu automobiliu trijulė rugsėjo  20-sios vakare atsirado šalia Kuršėnų esančiame Drąsučių kaime. Vienas jų liko sėdėti automobilyje, kiti du išlipo lauk. Pamatę, kad nedega vieno daugiabučio namo pirmojo aukšto bute šviesa ir skambučiu į duris įsitikinę, kad šeimininkų nėra, jie, laužtuvu atstūmę kambario langą, įsiropštė į vidų ir susirinko pinigus, banko mokėjimo korteles bei auksinius daiktus. Pamatę į kiemą įsukančio  automobilio šviesas, įsibrovėliai pamanė, kad namo grįžo šeimininkai, ir spruko pro langą į savo automobilį. Vyrai neplanavo pakeliui į Panevėžį susitikti policijos pareigūnus. Tačiau planai ne visada realizuojasi.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl vagystės jau baigtas ir perduotas nagrinėti teismui. Prieš jį stos 29 ir 34 metų vyrai, trečiajam, įvertinus tiek visų įtariamųjų parodymus, tiek ir kitus duomenis, ikiteisminis tyrimas nutrauktas, konstatuojant, kad jis vagystės nepadarė.                                            

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts