Didieji šachmatai bibliotekoje

Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka visus šachmatų entuziastus sveikina su Tarptautine šachmatų diena, kuri minima liepos 20-tąją.

Be mažųjų šachmatų, kurie lyg magnetas traukia vaikų abonemento lankytojus, bibliotekai laimėjus projektą „Vienas prieš vieną“ pagal Šiaulių rajono savivaldybės paskelbtą jaunimo veiklos projektų finansavimo konkursą, nuo pavasario atviroje terasoje jau galima išbandyti ir didžiuosius lauko šachmatus. Gegužės 17 d. VšĮ „Lietuvos šachmatų mokykla“ direktorius Donatas Pilinkus viešosios bibliotekos amfiteatre vedė interaktyvią paskaitą jaunimui apie šachmatus. Supažindino su šio žaidimo istorija, žaidimo taisyklėmis, figūromis, strategijomis, pateikė įdomių faktų, linksmų ir interaktyvių užduočių, skatinančių susidomėjimą šiuo žaidimu. Didžiuosius šachmatus kuršėniečiai ir miesto svečiai galėjo išbandyti atvirose erdvėse miesto šventės metu, Daugėlių bendruomenės festivalyje „Sveika, vasara!“. Nuo birželio mėnesio bibliotekos vasaros skaitykloje trečiadieniais ir ketvirtadieniais galite žaisti ar mokytis žaisti prie stalo šachmatų lentos. Na, o rugpjūčio 23 d. visi, kuriuos domina šis žaidimas, kviečiami į susitikimą su jaunaisiais šachmatų žaidimo entuziastais, pasidalinti gerąja patirtimi. Bus galima pasukti galvas interaktyvioje viktorinoje arba išbandyti jėgas draugiškame šachmatų turnyre „Vienas prieš vieną“.

Šachmatai – labai senas žaidimas. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad žaidimui apie 2000 metų. Šachmatai atsirado Indijoje, o jų pavadinimas „Šach-mat“ reiškia „valdovas mirė“. Šachmatai yra vienas intelektualiausių žaidimų, dažnai vadinamas sportu arba proto mankšta. Tai išties senas, gilias tradicijas turintis žaidimas, kurio populiarumas atrodo niekada nemirs. Skaičiuojama, kad bent kartą šachmatais yra žaidęs kas dešimtas planetos žmogus. Kalbant apie didžiuosius lauko šachmatus, jų išskirtinumas tas, kad dėl išskirtinio dydžio lentos, žaidėjai turi nueiti iki norimos figūros, ją pakelti ir padėti į kitą vietą. Tai reikalauja ir šiek tiek fizinių jėgų. Šis žaidimas apjungia penkias sporto šakas. Pasilenkimas, išsitiesimas yra gimnastikos elementai, ėjimas, vaikščiojimas po lentą – lengvoji atletika. Figūros pakėlimas kaip svorio kilnojimas yra sunkioji atletika, patys šachmatai yra intelektualus sportas, o figūros nukirtimą galima priskirti koviniam sportui. Argi ne puiku?

Taigi, šachmatai išties įdomus, vertingas, naudingas žaidimas, kurį sveika žaisti ir jaunam, ir senam. Tereikia užsukti į bibliotekos terasą ar vaikų abonementą ir jau dabar sužaisti partiją su draugais – tokia pramoga bus naudinga ir smegenims, ir draugystei.

Asta Gasiūnienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė

Anitos Žiauberienės, Astos Gasiūnienės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts