Šiaulių rajono pedagogai vienijosi su streikuojančiais kolegomis

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga lapkričio 28-ąją paskelbė įspėjamąjį dviejų valandų streiką – nuo 8 iki 10 valandos. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga vienija daugiau nei 10 tūkstančių narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai priklausanti profesinė sąjunga.

Įspėjamajame streike taip pat dalyvauja Šiaulių miesto švietimo profesinių sąjungų susivienijimas, jungiantis 30 miesto ir rajono švietimo įstaigų pirminių organizacijų.

Įspėjamajame pedagogų streike dalyvavo trys Šiaulių rajono švietimo įstaigos: Kuršėnų lopšelis-darželis „Eglutė“, Meškuičių gimnazija, Voveriškių mokykla.

Pagrindinė įspėjamojo streiko priemonė – ugdomosios veiklos nevykdymas 2 valandas.

Streikavo 14 pedagogų

Voveriškių mokyklos direktorė Albina Gudaitienė „Kuršėnų krašto žinių“ redakciją informavo, kad  mokykloje streikavo 14 pedagogų. „Mokykloje įkurta profesinė sąjunga, kurioje yra 14 mokytojų, visi šie mokytojai streikavo. Buvome pasirašę susitarimą, kas mokytojai būna klasėje, kurioje tuo metu turi pamoką, tačiau ugdomosios veiklos nevykdo, tiesiog bendrauja su vaikai, prižiūri juos“,- sakė direktorė.

Mokyklos direktorė sakė palaikanti savo streikuojančius kolegas: „Palaikau profesines sąjungas ir kolegas, kurie dalyvavo įspėjamajame streike. Manau, kad turėtume visuose lygmenyse laikytis susitarimų ir gerbti, kas sutarta, pažadėta, raštiškai patvirtinta. Tiesiog valdžia turėtų rodyti pagarbą mokytojams, švietimo darbuotojams. Manau, kad šis įspėjamasis streikas reikalingas. Palaikau savo kolegas, kurie šiandien nevedė pamokų ir vienijosi su visos šalies švietimiečiais“.

Meškuičių gimnazijoje vyko „globalus“ streikas

Paklaustas, kaip pavyko įspėjamasis pedagogų streikas, Meškuičių gimnazijos direktorius Algirdas Kontrimas juokaudamas atsakė, kad labai gerai – mokykloje nuo pat ryto nebuvo elektros, tad vyko „globalus“ streikas – streikavo net elektros tinklai.

„Kalbant rimtai, tai streikui buvo pasiruošusi tik viena mokytoja, tad streikas buvo daugiau simbolinis. Mokykloje yra dvi profsąjungos, priklauso 14 žmonių, bet streikavo tik viena mokytoja. Streiko metu pas mus ir taip nevyko pamokos, nes buvo tamsu. Buvo viskas organizuojama, kad į mokyklą atėję vaikai būtų saugiai grąžinti į namus, nes turėjome informacijos, jog elektra atsiras tik apie pietus“,- sakė direktorius.

A. Kontrimo nuomone, reikia kažką daryti, kad  būtų apginti pedagogų interesai, nes valdžia nesilaiko duoto žodžio. „Jeigu streikas būtų toks, kurio metu būtų kažkam sudaryti dideli nepatogumai, gal tada turėtų didesnį atgarsį – kaip žemdirbių išvažiavimas į kelius su traktoriais“,- sakė gimnazijos direktorius.

Vieni – už visus

Kuršėnų lopšelyje – darželyje „Eglutė“ streikavo 26 darbuotojai – prie streikuojančiųjų prisijungė ir ne profesinės sąjungos nariai. „Gausiai streikavome, duok Dieve, kad valdžios žmonėms į ausį pareitų tie mūsų streikai ir supratimas. Administracijos nurodymu su vaikais grupėse buvo kiti darbuotojai, kurie nestreikavo, mes buvome salėje nuo 8 iki 10 valandos. Norėtųsi, kad rajone daugiau atsirastų švietimo įstaigų, kuriose kurtųsi profsąjungos. Dabar taip išeina, kad mes kovojame už visus – Šiaulių rajone esame vienintelė ikimokyklinė įstaiga, kuri turi profesinę sąjungą“,- sakė „Eglutės“profesinės sąjungos pirmininkė Daiva Gailienė. 

Įspėjamasis streikas pateisino lūkesčius

Pasak Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo vadovės Rasos Jasmontienės, įspėjamasis švietimo darbuotojų streikas  pateisino lūkesčius: „Visos mūsų profsąjungos įstaigos, kurios buvo planavusios streikuoti, streikavo. Aišku, skaičiai yra įvairūs – yra ir po vieną žmogų streikavusį, ir po du – tą dieną ne visi žmonės šimtu procentu dirbo. Yra ir atvirkštinis variantas – didžiulėje progimnazijoje yra tik 5 profsąjungos nariai, o streikavo 35 pedagogai. Vadinasi, mokytojai prisijungia. Tai aiškia rodo, kad problemos aktualios visiems mokytojams. Mes esame sena profsąjunga, turime patirties, streikuojame ne pirmą kartą. Organizaciniu požiūriu viskas vyko labai tvarkingai, žmonės žinojo, kokius dokumentus parengti, kokius sąrašus sudaryti. Ko tikėjomės, tą ir turime – streikavo apie 300 žmonių, prisijungė visos švietimo įstaigos, priklausančios  Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimui. Norisi didesnio žmonių aktyvumo – problemų yra, tačiau be mūsų pačių jų niekas neišspręs. Valdžią ir vyriausybę reikia spausti, nes kitu atveju kultūra ir švietimas liks pašonėje. Norėtųsi, kad Šiaulių rajone atsirastų aktyvių mokytojų ir nedidelių profsąjunginių kuopelių švietimo įstaigose,  tada būtų galima aktyviau dirbti kartu su miestu, kitais rajonais. Žemaičiai jau jungiasi prie mūsų profsąjungos – Mažeikiai, Akmenė atsiuntė nuotraukų apie įspėjamąjį streiką. Dabar lauksime vyriausybės sprendimų“.

Komentuodamas švietimo profsąjungų reiškiamus priekaištus dėl biudžete numatytų mažesnių nei buvo sutarta lėšų švietimo bendruomenei, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius teigė, kad taškas dar nėra padėtas, nes biudžetas „dar kartą bus svarstomas Seime“, esą finansinių šaltinių, būtinų realizuoti švietimo darbuotojų reikalavimus, dar galima surasti.

Agnė Dapkutė

Total
0
Dalinasi
Related Posts