Kuršėnuose atidaryti pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai   

Kuršėnuose atidaryti pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose jaukiai įsikūrė ir jau gyvena penki 4-10 metų amžiaus, vienos šeimos, vaikai.

Jie perkelti iš Kuršėnų vaikų globos namų. Bendruomeniniai namai įsikūrė Šiaulių rajono savivaldybės administruojamame trijų kambarių bute, kuriame buvo atliktas remontas, pasirūpinta naujais baldai, buitine technika ir kitu reikalingu inventoriumi.

Bendruomeninių namų simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Kuršėnų vaikų globos namų direktorius Feliksas Rudzinskas, rajono meras Antanas Bezaras, vicemeras Algis Mačiulis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Venciuvienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Irena Simanauskienė ir vyriausioji specialistė Aldona Laukienė.

Vaikai kupini džiugių emocijų, džiaugiasi gyvenimo sąlygomis naujame bute. Atidarymo šventėje, atvykusius svečiams noriai rodė savo gyvenamąją vietą.

Naujuose bendruomeniniuose globos namuose apgyvendintus vaikus visą parą prižiūrės penki darbuotojai: vienas socialinis darbuotojas ir keturi socialinio darbuotojo padėjėjai. Jie ne tik organizuos vaikų užimtumą, bet ir mokys, kaip gyventi – drauge su jais gamins valgyti, skalbs, lygins, padės vaikams susitvarkyti, atstovaus jų interesams švietimo, medicinos įstaigose, įgys įgūdžių, reikalingų tinkamai pasiruošti savarankiškam gyvenimui.

Vaikai džiaugiasi savo šeimos namais, kieme susitinka su savo draugais, drauge žaidžia.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts