Šiaulių apskrities gyventojai aktyviai deklaravo pajamas, turtą, teikė prašymus skirti paramą

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad šiais metais Šiaulių apskrities gyventojai laiku pateikė 145,8 tūkst. metinių pajamų deklaracijų, per 6 tūkst. turto deklaracijų, užpildė beveik 41,2 tūkst. prašymų skirti paramai dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, iš viso šalyje nuo metų pradžios daugiau nei 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, iš kurių 87 proc. tai padarė savarankiškai vedlio pagalba. Taip pat 78 tūkst. gyventojų deklaravo turimą turtą, o 486 tūkst. gyventojų skyrė dalį sumokėto GPM paramai.

„Dėkojame gyventojams, kurie laiku atliko savo pareigą. Šiųmetis pajamų deklaravimas buvo iš tiesų kitoks: gyventojams pajamų deklaravimo vedlys buvo pasiekiamas nuo metų pradžios, paskelbtas anksčiausiai ir pirmas nuotolinis pajamų deklaravimas VMI istorijoje. Taip pat kaip niekada anksti pradėtos grąžinti GPM permokos“, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, pridurdama, kad iki šios dienos Šiaulių apskrities 46 tūkst. gyventojų jau pervesta 11,3 mln. eurų.

Šiais metais daug Šiaulių apskrities gyventojų pasinaudojo GPM lengvatomis – daugiau nei 93 tūkst. žmonių deklaravo 23 mln. eurų grąžintiną GPM sumą. Šių gyventojų dalis deklaracijų jau ir patikrintos, kai kuriais atvejais paprašant ir patikslinti deklaracijas. Visos GPM permokos, kurios susidarė tinkamai pajamas deklaravusiems asmenims, bus grąžintos iki liepos 31 d. Taip pat 17 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų deklaravo 15 mln. eurų mokėtiną GPM sumą.

83 proc. Šiaulių apskrities gyventojų, pernai vykdžiusių individualią veiklą – tiek dirbusių pagal pažymą, tiek su verslo liudijimu, laiku pateikė pajamų deklaracijas. Vietos mokesčių administratorius ragina savarankiškai dirbusius asmenis pateikti pajamų deklaracijas, o ypač pasitempti turėtų Pakruojo rajono smulkieji verslininkai, kurių tik 78 proc. įvykdė šią pareigą. Beje, tai privaloma padaryti net ir tuo atveju, jei 2020 metais negavo pajamų iš individualios veiklos.

Dėl užimamų pareigų turto deklaracijas pateikė 6 tūkst. (84 proc.) Šiaulių apskrities valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių.
VMI kviečia nedelsti ir artimiausiu metu deklaruoti pajamas, turtą patiems e. būdu ar su specialisto pagalba paskambinus telefono numeriu 8 5 2191 777. To dar nepadariusiems gyventojams taip pat bus išsiųsti priminimai dėl nepateiktų pajamų, turto deklaracijų.

Paskelbus nuotolinį deklaravimą, nuotolines paslaugas ir konsultacijas teikė daugiau nei 360 VMI specialistų visoje Lietuvoje, tarp jų buvo ir 36 Šiaulių AVMI konsultantai. Pastarieji vien nuo balandžio 19-osios, kai buvo įvestas bendras telefonas 8 5 2191 777, klientams suteikė 12 559 konsultacijų, kasdien specialistai apdorojo po 76 dokumentus, gautus per Šiaulių AVMI aptarnavimo padalinių pašto dėžutes.

Atkreipiame dėmesį, kad jokios veiklos nevykdantiems ir savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurių ekonominė veikla įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, iki rugpjūčio 31 d. ir dar du mėnesius po to yra taikomos mokestinės pagalbos priemonės – neskaičiuojami delspinigiai ir nepradedami išieškojimo veiksmai.

Jei gyventojai, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės, patiria sunkumų ir susidariusių mokesčių sumokėti neturi galimybės, jie iki rugpjūčio 31 d. gali kreiptis į VMI (per Mano VMI arba skambindami 1882 bei pasirinkdami 5) ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų. Visos VMI konsultacijos teikiamos nuotoliniu būdu paskambinus bendruoju informacijos numeriu 1882, o visos paslaugos paskambinus nuotolinių aptarnavimo padalinių numeriu 8 5 2191 777. Daugiau informacijos apie pajamų deklaravimą www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Naujausia informacija taip pat skelbiama VMI Facebook ir Linkedin paskyrose.

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,  

tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416;

el. p. elona.limantiene@vmi.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts