Mokinių išvyka Akmenės krašte     

Gilvyčių mokyklos 5–8 klasių mokiniams gamtos mokslų mokytoja Laima Kairytė organizavo edukacinę išvyką į Akmenės kraštą. Įgytas žinias per gamtos mokslų pamokas mokiniai galėjo įtvirtinti dalyvaudami integruoto ugdymo projekte „Akmenės krašto lobiai“.

Projekto dalyviai pirmiausia apsilankė Viekšniuose. Susipažino su Viekšnių vaistinės muziejaus ekspozicija dalyvaudami edukacinėje programoje „Vaistažolės nuo sodo iki puodelio“. Išklausę gido pasakojimo apie vaistų gamybą senovėje, sužinoję, kokiais senoviniais cheminiais indais ir būdais buvo gaminami vaistai, praplėtę žinias apie vaistinių augalų savybes, mokiniai patys bandė paruošti vaistažoles, jų parsivežė į namus, kad pavaišintų žolelių arbata ir artimuosius. Dalyviai susipažino su kroketu – lauko žaidimu, kurį tarpukario Lietuvos dvaruose ir miesteliuose buvo pamėgusi žaisti inteligentija. Mokinius sudomino šis žaidimas, kuomet laiką galima galima leisti gryname ore su draugais, šeimos nariais, kai kurie iš jų teigė, kad kroketo aikštelę norėtų įsirengti ir savo sode. Vėliau naudodamiesi google.maps programa mokiniai nuėjo prie kabančio tilto per Ventos upę Viekšniuose.

Apsilankę Akmenės krašto muziejuje ir apžiūrėję drugelių bei fosilijų kolekcijas lankytojai žavėjosi pasakiško grožio drugiais iš egzotinių šalių, patyrė malonių įspūdžių gyvų drugelių oranžerijoje, juos įamžino nuotraukose. Apžiūrėjo neseniai atidarytą autorinę tautodailininko Vytauto Žukausko kūrybos darbų parodą.

Baigiantis išvykai stabtelėjo Papilėje, pagerbė XIX amžiaus tautinės lietuvių kultūros ideologo, istoriko, rašytojo, etnografo Simono Daukanto atminimą, aplankydami jo kapą, paminklą. Nuo Ventos regioniniame parke stovinčio Jurakalnio apžvalgos bokšto grožėjomės nuostabiais auksaspalvio rudens numargintais Ventos upės slėnio bei Papilės miestelio vaizdais.

Rasa MAZALIAUSKAITĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts