Archyvas persikėlė į patalpas Kuršėnuose    

Šiaulių rajono savivaldybės archyvas gavo naujas patalpas ir persikėlė į Kuršėnus. Ilgą laiką archyvas glaudėsi Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato patalpose Purienų gatvėje  Šiauliuose. Prasidėjus pastato renovacijai ir pasibaigus nuomos sutarčiai teko išsikraustyti į Kuršėnus.

Šiaulių rajono savivaldybės archyvo vedėja Inga Butkienė sakė, jog jau nuo praeitų metų rudens buvo ieškoma, kur įkurti archyvą. Buvo surastos nenaudojamos patalpos Kuršėnų pašto pastate. Jos baigtos remontuoti balandžio mėnesį.

Naujas patalpas apžiūrėjo Šiaulių rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Bezaras ir administracijos direktorius Gipoldas Karklelis. Jie liko patenkinti naujomis erdviomis patalpomis.

Meras A. Bezaras pažymėjo, jog dabar naujos patalpos yra nuomojamos, o ateityje prasidės procedūros dėl patalpų privatizavimo. Be to jis pridūrė, jog vieta archyvui parinkta gera – pats Kuršėnų centras, yra automobilių stovėjimo aikštelė, autobusų sustojimo stotelė.

Šiaulių rajono savivaldybės archyvo vedėja Inga Butkienė rajono vadovams aprodė patalpas, kurios dabar atitinka visus archyvų dokumentams saugoti reikalingus reikalavimus. Yra įrengti modernūs mobilūs stelažai, įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, patalpos bus šildomos „oras-oras“ kondicionavimo principu.

Dabar skyriuje dirba trys darbuotojai. Archyvas kaupia dokumentus, išduoda gyventojams reikalingas pažymas dėl darbo stažo, gautų pajamų ir kt. Priimami saugoti likviduojamų įmonių ir įstaigų dokumentai. Dokumentų saugojimo terminas iki penkiasdešimt metų. Po to nuolatiniam saugojimui jie perduodami Regioniniam valstybės archyvui.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts