Saulė, paplūdimys ir alkoholis – nesuderinami

Atšilus orams, saulė žmones išviliojo į paplūdimius. Vieni mėgaujasi šiluma, drąsiausieji  bando   atidaryti maudymosi sezoną, o dar kai kurie ateina čia tarsi į kavinę  – apsistatę alaus ir stipresnio gėrimo buteliais, mėgaujasi alkoholiu.  Jį viešai geriantiems gyventojams Šiaulių apskrities policijos pareigūnai siunčia žinutę: saulė, paplūdimys ir alkoholis – nesuderinami.

Paklausite – kodėl?

Pirmiausia, dėl jūsų saugumo. Alkoholio sukeltas  polėkio jausmas  neleidžia  žmonėms adekvačiai vertinti savo galimybių ir jėgų, inspiruoja bristi kuo toliau, nerti kuo giliau, karštoje saulėje įmigti kuo kiečiau, su žmonėmis komunikuoti kuo brutaliau… O tai sukelia prastas, o kartais ir tragiškas  pasekmes.

Be to, alkoholį gurkšnojanti kompanija  nėra patraukli aplinkiniams, ypač tiems, kurie  į  paplūdimį ateina su vaikais. Užuot ramiai leidus laiką ir gėrėjusis gamta, jie priversti klausytis girtaujančiųjų mėtomų replikų ir žiūrėti į jų apgirtusius veidus. Tai –  malonumo tikrai neteikia. O jeigu yra pažeidžiami didžiajai visuomenės daliai nepriimtini elgesio variantai, konfliktinę situaciją teisinėje valstybėje imasi reguliuoti teisės institutas. Modernią visuomenę bandoma konstruoti taip, jog vieno asmens teisės baigiasi ir jos tampa pareiga ten, kur prasideda kito žmogaus teisės. Teisė garantuoja, jog tam tikra asmens erdvė negali būti pažeista.

Taigi, paplūdimyje ar kitoje viešojoje vietoje  gurkšnodami alų ar kitokį alkoholį, jūs pažeidžiate  kitų asmenų teises, kurie nepageidauja šio reginio, ir todėl  čia žodį taria Administracinių nusižengimų kodeksas. Už alkoholinių gėrimų gėrimą viešosiose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose įžeidžiant žmogaus orumą ir dorovę yra  numatytas įspėjimas arba bauda nuo keturiolikos iki trisdešimt eurų. Jei pažeidimą per metus padarysite pakartotinai, jūsų laukia  bauda nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai, primindami atsakomybę už alkoholio vartojimą viešosiose vietose, tikisi, kad žinojimas, jog tam tikras elgesys nulemia nepageidaujamus padarinius, dažną sulaikys nuo šio elgesio. O pareigūnai, siekdami, kad paplūdimiai netaptų girtaujančiųjų erdvėmis, planuoja intensyvią jų kontrolę.

                        Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts