Žemaitijos tautodailininkų darbai Kuršėnuose

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre Kuršėnuose atidaryta Žemaitijos tautodailininkų darbų paroda, pristatyta Stasio Kasparavičiaus knyga apie Žemaitiją bei grupelei kuršėniškių įteikti „Žemaičių pasai“.


Trijų menininkų paroda

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta trijų telšiškių: medžio drožėjo Prano Dužinsko, tapytojo Jono Fortunato Igario ir juvelyro Antano Griciaus kūrybos paroda.

Kūrėjus į Kuršėnus atlydėjusi Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkė Sigita Dacienė džiaugėsi, kad yra galimybė savo krašto meną pademonstruoti ir Kuršėnuose, Puodžių sostinėje.

Pasak jos, P. Dužinsko darbai gerai žinomi ir Lietuvoje, ir užsienyje. Menininko darbai puošia Rusijos, Vokietijos, Japonijos, Amerikos, Kanados, Norvegijos bei kitų šalių gyventojų namus. Jis 2014 metais tapo „Aukso vainiko“ nugalėtoju, yra surengęs 14 personalinių parodų, dalyvavęs įvairiose parodose, pelnęs premijų už prakartėlių darymą. Pasak menininko, širdžiai mielas kiekvienas sukurtas darbas.

Jono Fortūnato Igorio žodžiais, savo tapybos darbuose stengiasi išreikšti gamtos nuotaikas, nes pats yra baigęs Žemės Ūkio Akademiją ir ilgi darbo metai gamtoje leido ją stebėti ir mokytis pažinti. Menininkas yra išbandęs ir drožybą, tačiau be tapybos labiausiai mėgsta kurti eiles. Jis parodos atidarymo dalyviams perskaitė keletą eilėraščių, kuriuose ir patriotiniai jausmai, ir meilė Tėvynei, ir  istoriniai motyvai bei gamta. Menininko paveiksluose – peizažai, Žemaitijos krašto gamtos vaizdai.

Dar vienas parodos dalyvis – juvelyras Antanas Gricius, kuris nors ir būdamas neįgalus yra surengęs 14 personalinių parodų, vadovavęs įmonės „Minija“ Mažeikių filialui, labiausia patiko dirbti su gintaru, todėl iki šiol kuria papuošalus iš gintaro, sidabro, melchioro. Parodoje eksponuojami jo darbai iš gintaro ir sidabro.

Svečiams iš Žemaitijos už parodą dėkojo bei kuklių dovanų – knygą ir padėkos raštus – įteikė rajono meras Antanas Bezaras bei Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus.

Knyga ir pasas

Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas, ilgametis aviatorius Stasys Kasparavičius į Kuršėnus atvežė pristatyti savo naujausią knygą „Žemaitija – paslapčių žemė“. Susirinkusiems jis sakė, kad Žemaitija tikrai paslaptingas kraštas. Tai ir senovę menančios kalvos, akmenys, upės.

„Visa tai, ką pamačiau skraidydamas lėktuvu, dabar sudėta šioje knygoje“, – atviravo autorius.

Pasak jo, paslaptis yra ir Žemaitijos žmonės.

Su surinkusiais jis pasidalijo knygos kūrimo aplinkybėmis, darbo Žemaičių kultūros draugijoje subtilybėmis. Netrūko ir šmaikščių prisiminimų apie Žemaičių pasą.

Po to atėjo eilė iškilmingam Žemaičių pasų įteikimui. S. Kasparavičius pabrėžęs, kad pasai įteikiami Žemaitijos krašte gimusiems, augusiems, gyvenantiems ar turintiems ryšių su Žemaitija, sakė, kad Žemaičių pasas tai ir pagarbos savo kraštui ženklas.

Po priesaikos, jis šešiems kuršėniškiams iškilmingai įteikė Žemaičių pasus. Tarp tądien gavusių Žemaičių pasus buvo Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, kuri pati ceremonijoje negalėjo dalyvauti, tačiau jos pasą paėmė vyras Raimondas Baškys kuris ir pats gavo pasą. Pasai taip pat įteikti ir Kultūros centro direktorei Jovitai Lubienei, Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorei Birutei Poškienei, tautodailininkei Marytei Janulienei, Kultūros centro direktorės pavaduotojai Rolandai Bitienei.

Šventę paįvairino Kultūros centro liaudiškos muzikos grupė.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts