Šokių konkursas ,,Medutis” – virtualioje erdvėje

Tradicinį Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio organizuojamą šokių konkursą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikams ,,Medutis“ karantino pakoreguotas gyvenimas perkėlė į virtualią erdvę.

Džiugu, kad jau ne vienerius metus dalyvaujančių kolektyvų neišgąsdino kitoks renginio formatas.

Šiemet ,,Medutyje“ dalyvavo 12 kolektyvų, šokusių įspūdingus, originalius ir labai nuotaikingus šokius. Meninio ugdymo mokytojos, šokių grupių vadovės įdėjo labai daug darbo ne tik ruošdamos mažuosius šokėjėlius, bet ir apgalvodamos scenografiją, parinkdamos muziką, kostiumus.

Vienas iš virtualaus konkurso privalumų tas, jog vertinti pasirodymus galėjo labai kompetentinga komisija – choreografė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto šokių kolektyvo ,,Džigūnas“ ir ansamblio ,,Nemunas“ šokių grupės vadovė V. Tiškevičienė, choreografė, Šiaulių miesto šokio studijos ,,Incognito“ meninio ugdymo vadovė V. Medžiaušienė, Šiaulių rajono kultūros centro   Meškuičių filialo renginių organizatorė L. Morkūnienė, Meškuičių lopšelio-darželio tarybos pirmininkė L. Staškevičienė, o komisijai vadovavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus specialistė V. Lipskienė.

Pirmą kartą ,,Medutis“ buvo ne tik šventė, bet ir konkursas. Baigiamojo virtualaus renginio metu paskelbti nugalėtojai.
Visi dalyviai tapo nominantais ir diplomantais! I, II, III laipsnio diplomus pelnė: Kuršėnų lopšelio-darželio šokių grupė ,,Šypsenėlės“ (vad. I. Levitaitė), Kuršėnų lopšelio-darželio ,,Eglutė“ šokių grupė ,,Smalsučiai“ (vad. G. Ramanauskaitė) , Ginkūnų S. ir V. Zubovų mokyklos grupė ,,Gudručiai“ (vad. N. Liaudanskienė).  Nominacija ,,Geriausiai išpildytas šokis“ skirta Meškuičių lopšelio-darželio grupei ,,Smalsučiai“(vad. S. Valčikienė).  Kaip šventės organizatoriai ir rengėjai, ši grupė atsisakė diplomo, bet labai džiaugėsi gerais komisijos vertinimais.  Dvi grupės – Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“ šokių grupė ,,Linksmučiai“ (vad. V.Šulnienė, G. Tautkienė) ir Kuršėnų Pavenčių mokyklos daugiafunkcinio centro priešmokyklinio ugdymo grupė (vad. A. Saliamonavičė) buvo įvertintos už išskirtinį  artistiškumą,  Panevėžio lopšelio-darželio ,,Draugystė“ ,,Pūkuotukų“ grupė (vad. R. Žukauskienė) – už geriausią šokio scenografiją.  Kuršėnų lopšelio-darželio šokių grupė ,,KIDI-BAM“ (vad. A. Saliamonavičė) pripažinta muzikaliausia grupe, grupė ,,Šilėnų mažyliai“ (vad. I. Al Shammas) – stilingiausia.  Panevėžio lopšelio-darželio ,,Riešutėlis“ grupei ,,Žirniukai“ (vad. J. Valickienė ir S. Remeikienė) atiteko nominacija už originaliausią šokį. Šiaulių r. Drąsučių mokyklos grupė ,,Boružiukai“ (vad. I. Jonuškienė) apdovanota už šokio temos atskleidimą,  Kairių lopšelio-darželio ,,Spindulėlis“ ,,Gudručių“ grupė (vad. J. Kaminskė) pelnė nominaciją už etnografijos puoselėjimą.

Linkėdami mažiesiems ir toliau plėtoti gebėjimus choreografijos srityje, tikėsimės, kad kitas šokių konkursas ,,Medutis“ įvyks su žiūrovų aplodismentais, įprastu šventei šurmuliu ir maloniomis staigmenomis.

Sigita Užkuraitienė,

Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio direktorė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts