Prisiekė antrai kadencijai išrinktas meras ir aštuntoji rajono savivaldybės Taryba

Antradienį sąžiningai tarnauti žmonėms ir gerbti valstybės įstatymus iškilmingai prisiekė antrai kadencijai jau per pirmąjį rinkimų turą išrinktas rajono meras Antanas Bezaras ir aštuntoji Atkurtos Nepriklausomos Lietuvos rajono savivaldybės Taryba.

 

Iškilminga ceremonija

Iškilmingą priesaikos ceremoniją pradėjo Kuršėnų meno mokyklos mokinių Kamilės ir Viktorijos Milieškaičių (mokytoja Lidija Bražaitė, koncertmeisterė Danutė Streckienė) atliekami kūriniai – sveikinimas naujai išrinktai Šiaulių rajono savivaldybės Tarybai ir merui.

Po mergaičių pasirodymo, Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Audronė Vaitekūnienė Didžiąją savaitę inauguruojamam rajono merui Antanui Bezarui įteikė glėbį savo pačios kurtų verbų ir palinkėjo, kad šiame svarbiame poste jis išliktų žmonių mylimas, o paprastumas ir nuoširdumas toliau puoštų. Kuklią dovaną – gėlę ir rašiklius su mokyklos monograma – ji įteikė ir rajono Tarybai, kad ši nepamirštų mokyklos.

Rajono rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Virginija Remeikienė priminė susirinkusiems, kad į Šiaulių rajono Tarybą 2019 metų savivaldos rinkimuose dalyvavo 5 partijos ir 159 kandidatai, visos partijos kėlė ir savo kandidatus tiesioginiuose merų rinkimuose.

Rinkėjai į Šiaulių rajono savivaldybės Tarybą delegavo visų rinkimuose dalyvavusių partijų atstovus. Didžiausią rajono rinkėjų pasitikėjimą gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kurios sąrašą per rinkimus palaikė 6726 rinkėjai, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą rinkimuose palaikė 2295 rinkėjai, o Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašą – 2085 rinkėjai, Darbo partijos sąrašą – 1378, o Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio sąrašą – 1308 rajono žmonės. Šiaulių rajono savivaldybės 2019-2023 metų kadencijoje dirbs 25 Tarybos nariai. 12 tarybos narių ir mero mandatą rinkimuose laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), po 4 mandatus Lietuvos socialdemokratų (LSDP) ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijos bei po 2 mandatus – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) ir Darbo partija (DP).

Taryboje jau aštuntąją kadenciją dirbs Alfredas Jonuška. Pirmą kartą į rajono Tarybą išrinkti – Ilona Baristienė, Rolandas Freimonas, Ada Grakauskienė, Eimantas Kirkutis, Simonas Strelcovas ir Gediminas Vaičiulis. Aštuoni rajono Tarybos nariai – moterys. Tiek pat jų buvo ir septintojoje rajono Taryboje

Ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos padėję ranką prisiekė: Roma Albrikienė, Ilona Baristienė, Rolandas Freimonas, Algimantas Gaubas, Ada Grakauskienė, Česlovas Greičius, Vaida Gricienė, Arūnas Grubliauskis, Alfredas Jonuška, Eimantas Kirkutis, Kęstutis Lukšas, Algis Mačiulis, Vaclovas Motiejūnas, Rymantas Norkus, Jonas Novogreckis, Darius Ramančionis, Regina Rupšienė, Martynas Rusteika, Simonas Strelcovas, Judita Šakočiuvienė, Rolandas Tamošaitis, Gediminas Vaičiulis, Ingrida Venciuvienė, Ingrida Volosova. Antrai kadencijai tiesiogiai išrinktas meras Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Antanas Bezaras priesaikos žodžius tarė paskutinis.

Rajono rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Virginija Remeikienė prisiekusiems naujosios rajono Tarybos nariams įteikė pažymėjimus.

Antrąjį kartą tiesiogiai išrinktam rajono merui Antanui Bezarui mero regalijas uždėjo Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė. Antaną Bezarą Vyriausioji rinkimų komisija meru patvirtino jau po pirmojo rinkimų turo, kai jam pasitikėjimą suteikė 50,80 procento rajone balsavusių žmonių.

Sveikinimai ir palinkėjimai

Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė perskaitė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą naujai išrinktam rajono merui ir Tarybai. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinime merui rašoma, kad tai didžiulis ir pelnytas rinkėjų įvertinimas ir suteikta atsakomybė dirbti Šiaulių rajono ir visos Lietuvos labui.

Rima Baškienė taip pat perskaitė ir Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės, kuriai priklauso Seime dirbantys Seimo nariai Rima Baškienė, Stasys Tumėnas, Ramūnas Karbauskis, Algirdas Butkevičius, Aurimas Gaidžiūnas, Valerijus Simulik, Valius Ąžuolas, Arūnas Gumuliauskas, Juozas Rimkus, Viktorija Čmilytė–Nielsen, sveikinimą naujai Šiaulių rajono valdžiai.

Jame sakoma, kad Šiaulių rajono gyventojai suteikė politikams pasitikėjimą ir ypatingą užduotį – atsakingai tarnauti demokratijai ir žmonių gerovei, gerbti valstybę ir žmones, dirbti teisingai ir sąžiningai, pareigingai ir nešališkai, viešai ir nesavanaudiškai bei atsakingai. Parlamentinės grupės nariai Šiaulių rajono merui Antanui Bezarui ir visai rajono Tarybai palinkėjo pateisinti galimybę tarnauti žmonėms, puoselėti tradicijas, saugoti Lietuvos nepriklausomybę ir branginti istoriją.

Buvo įteiktas „Tautiškos giesmės“ tekstas, kuris rajono Tarybos nariams primintų apie pareigą ir atsakomybę valstybei.

Merą ir Tarybą pasveikino Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė. Ji palinkėjo prisiminti Tarybos nario priesaiką – gerbti Konstituciją ir įstatymus, o darbe vadovautis politikų etikos kodeksu, Tarybos nario teisėmis ir pareigomis bei dirbti taip, kad pateisintų juos išrinkusių žmonių pasitikėjimą, būti tikrais savo krašto šeimininkais, kurti, gražinti ir garsinti jį.

Antrąją kadenciją rajonui vadovausiančiam merui Antanui Bezarui buvo palinkėta išlikti tikru lyderiu – buriančiu, vienijančiu, vedančiu žmones.

Rajono merą inauguracijos proga pasveikino ir sūnus Mindaugas.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts