Daug diskusijų sukėlęs projektas „Paslaugų centrai vaikams“

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje daug diskusijų sukėlė Socialinės paramos skyriaus vedėjos Jolantos Šiuparienės pristatytas projektas „Paslaugų centrai vaikams“.

Pagal projektas – naujas paslaugų centras vaikams

Įgyvendinant projektą  „Paslaugų centrai vaikams“ Šiaulių rajone planuojama įsteigti paslaugų centrą vaikams, kuriems yra nustatytas neįgalumo lygis dėl psichikos ir/ar proto negalios, vaikams, kurie dėl savo sveikatos būklės ar raidos sutrikimų turi specialiųjų poreikių, ir jų šeimos nariams. Projekto rezultatas – įkuriamas naujas 30 vietų paslaugų vaikams centras, kuriame planuojama teikti: bendrąsias ir specialiąsias paslaugas, dienos socialinės globos, laikino atokvėpio paslaugas; kineziterapijos, ergoterapijos, žaidimų terapijos, dailės terapijos, logopedo ir specialiojo pedagogo, psichologo, reabilitologo, judesio korekcijos vaikams su negalia paslaugas. Taip pat planuojamos teikti specializuotos pagalbos šeimos nariams paslaugos: psichologinės konsultacijos, individualios socialinės konsultacijos, individuali ar grupinė terapija, mokymai, susiję su raidos sutrikimais, tėvystės įgūdžių formavimo grupės ir kt.

Pagal šį projektą Kuršėnų šeimos namai rekonstruotų pastatus, esančius Kuršėnuose, Pramonės g. 2,  bei statytų dengtą maniežą, kuriame vaikams su negalia būtų teikiamos hipoterapijos paslaugos.

Suabejota maniežo reikalingumu

Tarybos narys D. Ramančionis suabejojo, ar šį projektą bus sugebėta įgyvendinti. „Iš kur gausime specialistų, žirgų? Hipoterapijos veikla nėra  pigi, ar buvo paskaičiuota, kokios tai bus sąnaudos, sumos?“,- klausė Tarybos narys.

Projektą  pristačiusi Socialinės paramos skyriaus vedėja atsakė, jog projektas būtų finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis ir jo įgyvendinimui  skirta 2 242 852 eurų suma. Darbuotojai ateitų iš Kuršėnų šeimos namų – centre jau sutiktų dirbti psichologas, psichoterapeutas, ergoterapeutas, yra ir specialistas darbui su arkliais.

Tarybos narė I. Venciuvienė suabejojo maniežo reikalingumu: „Į maniežą norima investuoti per milijoną eurų. Maniežą statyti netikslinga, tai mūsų visų pinigai, nežiūrint į tai, kad ir skiriami Europos Sąjungos, yra ir geresnių priemonių padėti vaikams su negalia“.

Ir kiti Tarybos nariai buvo panašios nuomonės – pasak D. Ramančionio, tikslingiau būtų bendradarbiauti su jau sukurta  žirgyno baze Kurtuvėnuose, o ne pirkti žirgus ir samdyti specialistus.

Sukurtą infrastruktūrą gali tekti subsidijuoti

Tarybos nariui A. Jonuškai iškilo klausimas, ar po kelerių metų, kai baigsis Europos Sąjungos subsidijos, šio centro veiklos neteks subsidijuoti Šiaulių rajono savivaldybei. Tokią pat abejonę išsakė ir Tarybos narė I. Venciuvienė: „Ar tikrai pagalvojome apie tokios įstaigos išlaikymą – jau dabar prašoma iš savivaldybės 5 procentų prisidėjimo, o projektas Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas 100 procentų“.

Pasak J. Šiuparienės, projekto vertinimo prioritetas yra prisidėjimas lėšomis. Lietuvoje bus įrengiami du tokie centrai, tad savivaldybės prisidėjimas gali užtikrinti, jog vienas iš centrų bus Šiaulių rajone. Savivaldybės 5 proc. prisidėjimas sudarytų 112 142 eurai.

Kad  ir daug abejonių kilo Tarybos nariams dėl šio projekto, 20  Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narių pritarė, kad projektas būtų įgyvendintas.

Auksė JASILIONĖ


Total
0
Dalinasi
Related Posts