Tarybos nariai kovėsi dėl mokyklų pertvarkos

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Balandžio 27 d. Šiaulių rajono savivaldybės Tarybos posėdyje nemažai Tarybos narių aistrų sukėlė Šiaulių rajono Šilėnų, kairių bei Pakapės mokyklų reorganizavimas. Šias mokyklas siūloma sujungti į jungtinę Kairių mokyklą, kai taip jau padaryta Bubiuose.

Seniūnaičių dalyvavimas neprivalomas

Tarybos narys J. Novogreckis teiravosi savivaldybės administracijos, ar rengiant mokyklų pertvarkos projektą dalyvavo seniūnaičiai, kuriems turėtų rūpėti visi klausimai, kurie vyksta jų seniūnaitijoje. „Jeigu seniūnaičiai nedalyvavo rengiant mokyklų pertvarkos projektą, vadinasi, procedūra buvo pažeista  – savivaldybės administracijos direktorius jų nepakvietė į svarstymo procedūrą. Dėl trijų mokyklų pertvarkos bendruomenės savivaldybę ruošiasi paduoti į teismą ir turėsime problemų“,- posėdyje sakė tarybos narys konservatorius, siūlydamas mokyklų reorganizacijos klausimą atidėti.

Seniūnaičiai nepareiškė noro dalyvauti

Pasak administracijos direktoriaus G. Karklelio, seniūnaičiai turi teisę dalyvauti  svarstant mokyklų pertvarkos planą, tačiau ši mokyklų reorganizacija remiasi Švietimo ministro pateiktu aprašu, todėl seniūnaičių dalyvavimas ne ką ir būtų pakeitęs. „Visos šios tvarkos rengimo taisyklės buvo išlaikytos, apie numatomą mokyklų tinklų pertvarkos planą buvo informuota savivaldybės tinklapyje“,- sakė administracijos direktorius.

Sujungiant mokyklas keičiasi tik administracija

Pasak Tarybos narės A. Grakauskienės pertvarka mokykloms reikalinga – dvi mažos mokyklos, kurios neturi 60 mokinių, bus prijungiamos prie didesnių mokyklų. Mokiniams bei pedagogams jokių pokyčių nebus, keisis tik mokyklų administracija. „Jeigu turėsime kaimuose mažų mokyklų skyrius, jas išlaikysime, o jeigu ne – 5 ar 6 mokyklas turėsime uždaryti, nes pagal Švietimo ministro įsakymą mokyklose neturi likti jungtinių klasių ir neturi mokytis mažiau nei 60 mokinių“,- sakė A. Grakauskienė.

Nei vienai mokyklai nebloginama situacija

Pasak Tarybos  nario  M. Rusteikos, šia reorganizacija nei vienai iš trijų mokyklų nebloginama esama situacija. „Sujunkime šias  mokyklas  autonomiškumo principu ir padarykime antrą jungtinę mokyklą rajone, kaip jau yra padaryta Bubiuose. Šis principas pasiteisino, mokyklos dirba kaip ir dirbusios, tik turi vieną vadovą. Sukūrus antrą jungtinę mokyklą, tegul kalba Švietimo ministerijoje, kaip gerai dirba žiedinės savivaldybės“,- sakė M. Rusteika.

Daugelio Šiaulių savivaldybės tarybos narių nuomone, tik sujungus Šiaulių rajono Kairių, Šilėnų bei Pakapės mokyklas jos kaimuose galės išlikti. Už šį projektą balsavo 17 tarybos narių, 7 susilaikė.

Tad nuo kitų metų rugsėjo 1 d. Šiaulių rajone gali atsirasti antra jungtinė mokykla, aišku, jeigu dėl jų reorganizavimo bendruomenės nesikreips į teismą.

Agnė Dapkutė

Total
0
Dalinasi
Related Posts