Prie kryžių kalno pasodinti narcizai primins popiežių Joną Paulių II

Spalio 16 d.  Šiaulių rajone, Kryžių kalne, – vienoje svarbiausių Lietuvos sakralinių vietų, pasaulinio lygio turizmo objekte, vyko akcija „Vilties laukai“: prie Kryžiaus kalno papėdėje esančios koplytėlės, kurioje 1993 metais Popiežius Jonas Paulius II aukojo Šv. Mišias, pasodinta geltonųjų narcizų svogūnėlių. Akcija „Vilties laukai“ vyksta jau septintus metus, o jos metu sodinamos gėlės tose vietose, kur lankėsi Šventasis popiežius Jonas Paulius II.

Narcizų sodinimo akcija prie Kryžių kalno, kaip ir visoje Europoje, prasidėjo spalio 16 dieną lygiai 15 valandą. Akcijoje dalyvavo Meškuičių seniūnijos darbuotojai, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro atstovai, svečiai iš Vilniaus Mykolo Sopočkos hospiso. Pradžioje buvo sukalbėta malda, visus susirinkusius pasveikino Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė.

Prie Kryžių kalno narcizai pasodinti simbolizuojant Šventojo popiežiaus Jono Pauliaus II inicialus – JP II. Meškuičių seniūnijos darbuotojai paruošė vietas sodinukų sodinimui, pasirūpino žemės substratu, geltonųjų narcizų svogūnėliais.

„Tai labai graži akcija, nes geltonasis narcizas yra vilties ženklas. Kryžių kalne kiekvieną pavasarį matome labai daug žydinčių neužmirštuolių, o dabar pavasariais čia žydės ir geltonieji, labai gražūs narcizai. Jie primins Popiežių Joną Paulių II, kuris čia lankėsi ir aukojo Šv. Mišias, čia stovi ir Popiežiaus garbei pastatytas kryžius, vienuolynas,” – sakė Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė.

Vilniuje veikiantis Mykolo Sopočkos hospisas jau septintąjį kartą organizuoja kampaniją „Vilties laukai“, kuri šiemet pasiekė ir Šiaulių rajoną – Kryžių kalną. Šiemet ši akcija vyko dešimtyje Vilniaus, Kauno ir Šiaulių rajono vietų. Tai yra tarptautinės programos dalis, kurią įsteigė Marie Curie Cancer Care fondas iš Edinburgo. Religinės bendruomenės, socialinės organizacijos, įmonės, švietimo įstaigos, kultūros įstaigos kiekvieną rudenį sutartinai tuo pačiu laiku sodina geltonųjų narcizų svogūnėlius. Ši gėlė yra altruizmo, dosnumo, pasiaukojimo, geraširdiškumo pergalės prieš egoizmą simbolis, taip pat gyvenimo pergalės prieš mirtį simbolis.

Savanorių iš Mykolo Sopočkos hospiso atstovė Aurelija Baliukonė pažymėjo, jog svarbu, kad šios pasodintos gėlės kiekvienam pražystų ne tik lauke, bet ir širdyje, atnešdamos viltį ir supratingumą apie tuos, kurie šiandien kenčia labiausiai – apie išeinančius.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts