Problema patekti pas odontologą

Kuršėniškiai skundžiasi, kad norėdami patekti pas odontologą, nevaikščiojantys ar sunkiai vaikščiojantys pacientai su neįgaliojo vežimėliu susiduria su opia problema – pas gydytoją patenka tik su pagalbininkais, kurie vežimėlį su neįgaliuoju užneša laipteliais į viršų.

Problema neįgaliesiems

Į redakciją paskambinusi kuršėniškė pasiguodė, kad neįgaliesiems, besinaudojantiems neįgaliojo vežimėliu ir sunkiai vaikščiojantiems, sunku patekti pas Kuršėnų poliklinikos odontologą, įsikūrusį J. Basanavičiaus gatvėje, priešais Lauryno Ivinskio aikštę.

„Priregistravau neįgalų sūnų, kuris naudojasi vežimėliu ir sunkiai vaikšto, pas odontologą. Buvome maloniai nustebinti, jog mums buvo nurodyta atvykti po dešimties dienų, nes kreipėmės profilaktinei dantų apžiūrai, kad įtrauktų į eilę kompensacijai. Tai super greitai. Tačiau nustebino registratorės pasiūlymas pasirūpinti „pastiprinimu“. Kaip supratau, reikia 2-3 stipresnių vyrų, kad neįgalų sūnų kartu su vežimėliu užneštų Odontologijos skyriaus viduje esančiais laipteliais“, – guodėsi moteris.

Redakcijos ji teiravosi, gal yra kokia nors organizacija, kuri teikia tokią paslaugą?

„Jeigu tokia situacija, tai gal neįgaliesiems su vežimėliu paskirtų tam tikras dienas, o iš darbo biržos tomis dienomis samdytų žmones, kad šie neįgaliuosius įneštų į vidų arba išneštų iš patalpos į lauką“, – siūlė nusiminusi skaitytoja.

Moteris apgailestavo, kad neįgaliesiems su vežimėliu sunku patekti ne tik į Kuršėnų poliklinikos odontologijos skyrių, bet į daugelį miesto kirpyklų, parduotuvių, kavinių.

„Politikai daug kalba apie atskirties mažinimą, tačiau realiai viskas yra kitaip. Neįgaliesiems ar sunkiai vaikščiojantiems daug kas nepasiekiama“, – aiškino moteris, užsiminusi, jog prie kito įėjimo, kur dabar įsikūrusi rajono Viešoji biblioteka, yra keltuvas, tačiau juo nebuvo pasiūlyta pasinaudoti.

Problema išspręsta

Rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Vilma Plaušinaitienė nustebo išgirdusi problemos esmę.

„Nuo aikštės pusės yra keltuvas. Juo turėtų pacientas būti pakeltas į viršų ir per kitą įėjimą patekti į Odontologijos skyrių“, – aiškino direktorė.

Paklausta, ar keltuvas veikia, direktorė atsakyti negalėjo, nes keltuvas neperduotas į PSPC balansą.

„Anksčiau lyg ir veikė, o dabar jo niekam neprireikė, todėl tiksliai atsakyti negaliu“, – sakė ji.

V. Plaušinaitienė žadėjo tai išsiaiškinti ir informuoti redakciją.

Po kelių dienų „Kuršėnų krašto žinios“ sulaukė direktorės skambučio. Redakciją ji informavo, kad keltuvas tikrai buvo sugedęs ir dabar jau sutaisytas. Direktorė apgailestavo, kad pacientei nebuvo iškart pasiūlyta pasinaudoti keltuvu ir patikino, kad priėmimo dieną neįgalus moters sūnus su vežimėliu tikrai pateks pas odontologą.

Rimantas PETRAVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Redakcijos archyvo nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts