Aistros dėl keleivių vežimo autobusais tarifų 

Rajono Taryba paskutiniame posėdyje pamalonino Kuršėnų miesto gyventojus ir nusprendė, kad rugsėjo 21 dieną, minint Europos inicijuotą „Dieną be automobilio“, keleiviai miesto maršrutiniu autobusu važinės nemokamai. Toks sprendimas sukėlė kai kurių opozicijos atstovų nepasitenkinimą.


Pateikė pasiūlymus

Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėja Audronė Birutienė Tarybos nariams pristatė sprendimą „Dėl keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio (miesto ir priemiesčio) susisiekimo maršrutais tarifų nustatymo“ pakeitimo“ bei Susisiekimo ministerijos siūlymą prisidėti prie kasmetinės Europos iniciatyvos „Diena be automobilio – nemokamas miesto viešasis transportas“.

„Tarybai siūloma rugsėjo 21 dieną keleivius Kuršėnų miesto maršrutiniais autobusais vežti nemokamai. Tame pat nutarime siūloma patikslinti  keleivių vežimo reguliariais reisais vietinio (miesto ir priemiesčio) susisiekimo maršrutais tarifų nustatymą“, – sakė vedėja.

Pasak jos, priėmus Tarybos sprendimą, bus prisijungta prie Susisiekimo ministerijos organizuojamos visos šalies mastu nemokamo viešojo transporto iniciatyvos, skatinama darnaus judumo kultūra, sveikesnis bei mažiau nuo automobilių priklausomas gyvenimo būdas, mažinama oro tarša Kuršėnų mieste ir įgyvendintas aiškumo dėl maršruto tarifų nustatymo principas.

Anot vedėjos, Vyriausybės atstovė pareikalavo patikslinti maršruto Kuršėnai-Šiauliai ir atgal vieno kilometro tarifą, nes gegužės mėnesį priimtame sprendime buvo nurodyta viso atstumo bilieto kaina.

„Mes konsultavomės su Susisiekimo ministerija ir gavome atsakymą, kad nenusižengėme teisės aktams“, – teigė vedėja.

Opozicija bandė priešintis

Tėvynės sąjungai- Lietuvos krikščionims demokratams priklausantis Tarybos narys Vaclovas Motiejūnas pareikalavo vedėjos paaiškinti, kodėl nuliniai tarifai taikomi tik Kuršėnų miesto gyventojams ir kokiame teisės akte tai yra numatyta.

A. Birutienei bandant paaiškinti, kad svarstomas Susisiekimo ministerijos pasiūlymas, kad nemokamai keleiviai būtų vežami tik miesto susisiekimo maršrutais, V. Motiejūnas pabandė aiškinti, jog kiti rajono gyventojai, besinaudojantys vietinio susisiekimo autobusais, yra skriaudžiami.

Pasigirdo ir alternatyvus Tarybos nario, socialdemokrato Rolando Tamošaičio siūlymas Kuršėnų mieste nemokamai vežti keleivius visą savaitę, nes vyksta akcija „Savaitė be automobilio“.

Anot Tarybos nario, jei už vieną nemokamo vežimo dieną Kuršėnų autobusų parkui reikėtų iš biudžeto skirti 200 eurų, tai savaitę – 1400 eurų.

Toks pasiūlymas dar labiau įkaitino atmosferą.

Tėvynės sąjungai- Lietuvos krikščionims demokratams priklausantis Tarybos narys Pranas Andruškevičius pareiškė esantis kategoriškai prieš bet kokias lengvatas.

Pusiau juokais, pusiau rimtai rajono meras Antanas Bezaras pasiūlė kuršėniškius nemokamai, kaip ir pernai, vežti ir per Jomarko šventę.

Tačiau tuo siūlymai nesibaigė. V. Motiejūnas pabandė pasiūlyti rugsėjo 21 dieną nemokamai vežti visus keleivius rajone.

Tarsi to dar būtų neužtekę, Tarybos narys pabandė aiškintis, kodėl keleiviai į Kuršėnus vežami pigiau, negu kitose rajono vietose. Jis pasiūlė tikslinamą 0,048 euro už vieną kilometrą su PVM tarifą taikyti visame rajone.

Tarybos nariai Arūnas Grubliauskis ir Judita Šakočiuvienė pabandė išsiaiškinti, kiek tai kainuos biudžetui, tačiau V. Motiejūnas į tai reagavo sakydamas: „Jei Pakruojis gali vežti nemokamai keleivius visus metus, tai kodėl mes negalime suvienodinti tarifų“ ir jokių apskaičiavimų nepateikė.

Nors ir raginami Tarybos narių, savo pasiūlymų neatsiėmė nei R. Tamošaitis, nei V. Motiejūnas. Tik  rajono meras, į kelių Tarybos narių siūlymą balsuoti ir už jo pasiūlymą, ištarė: “Ką čia jau“.

Už V. Motiejūno pasiūlymą balsavo vienintelis Tarybos narys – pats V. Motiejūnas. R. Tamošaičio pasiūlymą palaikė penki Tarybos nariai.

Trylikos Tarybos narių balsais kuršėniškiai kitą penktadienį po miestą važinės nemokamai.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts