Kuršėnuose pagerbti knygų leidėjai

Rajono knygos bičiuliai jau šeštąjį kartą rinkosi į rajono savivaldybės Kultūros centrą susitikti su naujai išleistomis knygomis. Buvo pristatomi Šiaulių rajono savivaldybės 2019 metais finansuoti leidiniai.

Renginį vedusi Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė pažymėjo, jog dabartinis laikmetis ypatingas.

„Gyvename Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio dienomis, o taip pat Lietuvių kalbos dienomis, kurios vyksta visą mėnesį – nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios“, – akcentavo J. Lubienė ir pridūrė, jog smagu dar ir tai, kad susirinkta Tarptautinės rašytojų dienos proga.

Susirinkusius rajono mero Antano Bezaro ir savo vardu pasveikino vicemeras Česlovas Greičius. Jis kalbėjo, jog Savivaldybė skiria ir skirs lėšų naujiems leidiniams, kurie yra svarbūs Šiaulių kraštui.

Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėdėja Ada Grakauskienė perdavė Seimo narės sveikinimus ir linkėjimus leidinių autoriams ir pridūrė, jog Rima Baškienė buvo iniciatorė knygų leidėjams paremti iš Savivaldybės lėšų.

Vakaro metu buvo pristatyti šie leidiniai: periodinis istorijos ir kultūros žurnalas „Padubysio kronikos“, Leontinos ir Petro Valskių leidinys „Kazimiera Kymantaitė – tai mes, mūsų tautos likimas“, Vytauto Kirkučio „Rūko ženklinimas“, Jono Kiriliausko „1919-ieji Kuršėnų krašte (arba kieno šiandien bus valdžia)“, rajono Viešosios bibliotekos leidinys Antano Budzinsko „Vienatvė – draugė mano“, Jono Nekrašiaus „Šiaulietiška spauda XVI-XXI a. Leidybos platinimo ir saugojimo įstaigos“, Šiaulių rajono literatų asociacijos knyga „Mes – vieversiai virš gimtos žemės“ bei Algimanto Jono Bartašiaus natų rinkinys „Saulėtekis“.

Vakaro metu koncertavo liaudiškos muzikos kapela „Salduva“, o vaikų teatro studijos „Ikaras“ mažieji aktoriukai ir suaugusiųjų teatras „Mozaika“ padėjo pristatyti išleistas knygas.

Renginį apibendrino į svečius atvykusi Lietuvos Nacionalinio Kultūros centro atstovė, teatro specialistė Irena Maciulevičienė. Ji buvo sužavėta, kad Savivaldybė skiria tokį didelį dėmesį knygų leidybai, o tai yra sektinas ir geras pavyzdys kitoms savivaldybėms.

Vakaro pabaigoje buvo pagerbti visi leidinių autoriai.

Zigmas RIPINSKIS

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts