Pomidorų sodinimo laikas  

Atšilus orams ir nesant šalnų tikimybės, ateina laikas į šiltnamį įkurdinti nuolatinius jo gyventojus – pomidorus, todėl pateiksime keletą patarimų, kurie pravers visiems pomidorų augintojams.

Pomidorų adaptacija

Prieš persodinant į šiltnamį pomidorus patariama grūdinti, pripratinti prie saulės ir pasikeitusių temperatūros pokyčių. Naudinga iš pradžių palaikyti išnešus į lauką pavėsyje tik kelias valandas, po to iš lėto pratinti prie saulės, paliekant lauke vis ilgiau. Persodinimą stenkitės atlikti debesuotą dieną arba praėjus dienos karščiams, nes saulė pomidorų lapelius gali lengvai nudeginti.

Sodinami tik sveikiausi ir stipriausi

Sodinimui į šiltnamį geriausiai tinka 20-30 centimetrų aukščio augalai, su nepažeistais tamsiai žalios spalvos lapais, kompaktišku, neištįsusiu stiebu.

Dirvožemis, į kurį bus sodinami pomidorai, turi būti paruoštas, patręštas bei sudrėkintas kelios dienos prieš sodinimą. Duobę galima papildyti kompostu, durpėmis, mėšlu.

Atstumas tarp pomidorų daigų priklauso nuo veislės bei pasirinkto pririšimo būdo. Nykštukinėms veislėms užteks 30 centimetrų, o jei ketinate krūmo negenėti ir leisti plėstis, gali prireikti ir metro tarpų tarp augalų. Jei turite daug vietos, palikite didesnius tarpus – pomidorai bus dėkingi, nes lapai gaus daugiau saulės, o šaknys – drėgmės.

Daigai sodinami bent 5 centimetrais giliau nei augo vazonuose. Kuo aukštesnis augalas, tuo giliau įkasti jį galite. Daigus palaistykite vazonėlyje prieš išimdami ir vėl laistykite užkasę, kad dirvožemio dalelės išsibėgiotų po sodinimo metu susidariusius oro tarpus. Itin naudinga pasodintus į šiltnamį pomidorus mulčiuoti, nes mulčas gerai sulaiko drėgmę ir trukdo augti piktžolėms.

Pomidorų atramos

Pomidorai, priklausomai nuo veislės, dažnai auga aukšti, o jų stiebai pakankamai liauni, kad atlaikytų visą augalo ir vaisių svorį, todėl jiems būtinos atramos.

Dažniausias ir labiausiai paplitęs būdas – rišimas prie kuolo. Kuolus reikėtų kalti netrukus po daigų sodinimo, nes vėliau kalant galima pažeisti išsikerojusias šaknis. Stiebas rišamas prie kuolo maždaug kas 30 centimetrų. Rišimui galima naudoti virvutę, tačiau geriau rinktis platesnes juostas, kad nepažeistų augalo stiebo. Augalui augant, gali tekti jį perrišti kelis kartus.

Dar vienas populiarus pomidorų tvirtinimo būdas – rišimas prie virvių, nuleistų nuo sijos. Naudojant tokį rišimo būdą, reikia vieną virvės galą nesuveržiant pririšti prie stiebo apačios, vynioti aplink augalą aukštyn, tada kitą galą pririšti prie sijos. Pomidorui augant galima jį apvynioti, kiek reikia.

Būtina atminti, kad šiltnamyje, kuriame auginami pomidorai, turi būti įrengtos orlaidės, ne tik iš abiejų šiltnamio pusių, bet ir viršuje, nes pomidorų daigams, ypač derėjimo metu, labai svarbu geras patalpos vėdinimas.

Pagal spaudą

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts