Virtualus pašnekesys su Juozu Gaižausku

Gruodžio 22 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė turėjo galimybę virtualiai pabendrauti su aktoriumi, knygos „Dievas su šlepetėmis“ autoriumi Juozu Gaižausku. Susitikime ir kalbėta apie knygą, kuri pastaruoju metu nekrenta iš perkamiausių knygų dešimtuko. Tai knyga apie autoriaus 700 km. piligriminį žygį iš Lisabonos į Santjago de Kompostelą. Pokalbio pradžioje skyriaus vedėja R. Veršinskienė autoriaus klausė, ar tikrai tai buvo religinis pasirinkimas, dėl kurio leidosi į tokį ilgą kelią. J.Gaižauskas sakė, jog piligriminiais keliais per metus praeina tūkstančiai žmonių ir kiekvieno jų motyvas labai individualus. Pašnekovas pabrėžė, jog nesvarbu dėl ko žmogus eina, svarbiausia, kad kiekvieno žmogaus kelias yra tikras ir teisingas. Jis pats ėjo dėl paprasčiausios priežasties – nusilenkti šv. Jokūbui, kurio palaikai guli Santjago de Kompostelos katedros rūsyje sidabriniame karste. J.Gaižauskas pasakojo, jog į tokią kelią planavo leistis 4–5 metus, bet vis sutrukdydavo darbai, trauma. Susitikime J. Gaižauskas leidosi į prisiminimus: apie pasiruošimą žygiui, nusiteikimą, kelyje sutiktus žmones, patirtus nuotykius, nuovargį, kilusius sunkumus. Bet svarbiausia, kad Kelias išmoko vieno svarbaus dalyko – mėgautis akimirka. Aktorius pažymi,  jog tokios akimirkos, kurios nutinka kelyje, gali niekada nepasikartoti, įskaitant ir pamatytus vaizdus, kuriems kartais nėra jėgų ir nufotografuoti. Prisiminė ir itin atmintin įsirėžusią pačioje kelio pradžioje garbaus amžiaus senyvo prancūzo ištartą frazę: „Nebijok – kelias visada pasirūpina piligrimu.“ Ir iš tiesų, viso žygio metu jis tą juto, jį motyvavo ir leido jam kiekvieną kartą nugalėjus sunkumus kelią tęsti ir, galų gale, jį baigti.

Autorius, paklaustas, kodėl ėjo vienas, sakė, jog tai darė sąmoningai, eiti vienam paprasčiau, nereikia derintis prie kito žmogaus ėjimo tempo, poreikių, be to, tai pats saugiausias kelias, juokdamasis pridūrė, jog net merginos gali eiti vienos. J. Gaižauskas yra ėjęs ir Camino Lituano“ etapais, tad palyginęs juos, sakė, jog skirtumų yra – Lietuvos piligriminiame kelyje mažiau pagarbos piligrimui iš aplinkinių, mažiau pasitikėjimo juo.

Paklaustas, ar dar ryšis vienam piligriminiam žygiui, vyras atsakė, jog ruošiasi keliauti į Santjago de Kompostelą „Primitivo“ keliu, seniausiu žinomu piligrimų keliu.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Po Angelo sparnu

Raudėnų mokykloje-daugiafunkciame centre jau antrą kartą organizuotas Adventinis rytmetys „Po Angelo sparnu“. Prie baltai papuoštų stalų, degant žvakėms…
Skaityti daugiau

Pilietiškumo pamoka   

Nepriklausomybės atkūrimo  proga Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko pilietiškumo pamoka ,,Trispalvė – skambanti jaunystė“. Kartu su gimnazistais pamokoje-akcijoje dalyvavo…