Kaip turėti naują baldą namuose nemokamai?

 Mūsų namuose kartais būna per daug baldų, nebežinome kur juos padėti, todėl nešame į rūsį, vežame į kaimo sodybas ar atiduodame kaimynams. Tai nėra blogai, juk negalime visko kaupti namuose, juk atrodytų nekaip.

Atsinaujinti – senais baldais

Tačiau, kai po ilgų svarstymų kaip pasikeisti namus, kambarius ir žinoma, baldus, puolame pirkti naujų, tai kartais būna klaida. Pamirštame, kad rūsyje, ar kitur turime ir senų baldų, o jų atnaujinimas gali būti greitas ir stulbinantis.

Atnaujinti baldą šiais laikais galima labai įvairiai, žinoma, tai priklauso ir nuo jūsų turimo baldo. Jeigu turite seną medinę komodą ar indaują, kuri apdulkėjusi ir atsilupusi nuo senų dažų, tai jums bus kaip dailininkui drobė. Pirmiausiai pagalvokite kaip atnaujinti baldą ir kokį jį norite matyti. Jeigu norite, kad jis atrodytų senoviškai, tačiau būtų ryškiai tvarkingesnis, jums tereikia nulupti senus dažus ir, jeigu jo mediena gerai išsilaikiusi ir graži, jį tiesiog nulakuoti medžiui skirtu laku. Jeigu su paviršiumi jau susitvarkėte ir baldas tapo gražus, nepamirškite, kad jį beveik kasdien naudosite, todėl būtina pakeisti spintelių rankenėles, durų vyrius, galbūt kažką iš naujo sukalti. O jeigu jums tai atrodo pernelyg nuobodu, naudokite dekupažo technikas, – galite užklijuoti pasirinktus ornamentus, piešinius, ką nors užrašyti. Medžiui skirtų lakų yra įvairių spalvų, todėl galite pasirinktam baldui tiesiog pakeisti spalvą, iš nykaus ir pasenusio, jis tikrai virs į gražų kambario baldą.

Pasidarykime lentynėlių

Seni baldai taip pat gali būti iš naujo naudojami ne pagal paskirtį, tai atrodo originaliau ir įdomiau. Jeigu tai buvo sena indauja, ji gali tapti didele kambario lentyna, baru, kuriame laikote gėrimus ar darbo stalu. Žinoma, jeigu pasirinktas jūsų baldas bus staliukas, tai ko gero, naujų idėjų jo panaudojimui sugalvoti gali nepavykti.

Kitas atvejis kaip galite be didelio vargo ir investicijų atsinaujinti namus – baldų pasidarymas patiems. Jeigu rūsyje jūsų baldas atrodo per prastas atnaujinimui, galite iš jo medienos pasidaryti naują, arba galbūt namuose turite nereikalingos medienos ir jums ji patinka, tačiau neturite kur panaudoti, tai irgi puikiai tiks. Daug medienos nereikės, jeigu norite tik susikalti lentynėles virtuvei. Tuomet reikės tik specialių laikiklių joms ir tiek lentelių, kiek lentynų norėsite turėti. Tokios lentynos atrodo natūraliai, kvepia gamta ir mišku ir tikrai pakelia nuotaiką.

Galite daryti ir dideles lentynas, jeigu tikrai norite kažką susidėti. Galite panaudoti senas medines dėžes, nors kažin ar tokių įmanoma surasti.

Lentynos daromos paprastai. Dažniausiai tik pakeitus medienos spalvą. O jeigu tarkime, tai yra vadinamoji „paletė“, tai dar paprasčiau, nes ją apvertus ji jau turi savo lentynėles, todėl jums visai nereikia nieko kalti.

Lentynos daromos iš beveik visko. Fantazuokite ir susikursite pačią gražiausią.

Pagal užsienio spaudą

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts