Neteisėtos pajamos atnešė daug nuostolių      

Po balandžio 25 dieną surengto bendro Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos patikrinimo vienoje Šiaulių rajone registruotoje įmonėje pelną nešti turėjusi kiauliena ir jos gaminiai atsidūrė utilizavimo įmonėje, o du su šiuo procesu susiję asmenys – areštinėje.

Pareigūnai „purtė“ mėsos perdirbimo įmonę

Šiaulių apskrities AVPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, turėdami informacijos, kad vienoje Šiaulių rajone registruotoje mėsos perdirbimo  įmonėje gali būti  apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita ir įmonė į valstybės biudžetą sumoka ne visus mokesčius, pareigūnai surengė įmonės patikrinimą ir atliko jos  produkcijos inventorizaciją. Buvo patikrinta produkcija ne tik pačioje įmonėje, bet ir Šiaulių mieste esančiuose įmonės prekybos taškuose atlikta per 20 kratų. Specialistų tyrimui paimti įmonės buhalteriniai dokumentai, kompiuteriai, rasta galimai neapskaitytų pinigų.

Dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti įtarimai įmonės vadovui ir buhalterei. Nusikalstamą veiklą organizavęs ir ją plėtojęs įmonės vadovas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Nelegali gamyba

Tyrimo metu nustatytas asmuo, kuris iš tikrintos įmonės be pirkimo dokumentų įsigydavo mėsos bei savo namuose nelegaliai ją perdirbdavo ir realizuodavo Šiaulių apskrityje, valstybei nemokėdamas mokesčių.

45 metų vyras, neturėdamas leidimo šiai veiklai, gamino dešras ir kitokius mėsos gaminius antisanitarinėmis sąlygomis. Todėl Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu  visa jo namuose rasta kiauliena ir jos gaminiai buvo sunaikinti. 1600 kilogramų produkcijos perduota utilizuoti UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.

Areštinėje atsidūrusiam mėsos gaminių savininkui dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam gresia dar ir atsakomybė už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ir neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų laikymą, mat kratos metu jo namuose pareigūnai rado apie 40 litrų „naminukės“ ir 9 paketėlius su augalinės kilmės medžiaga – galimai kanapėmis. Įtarimai dėl šių nusikalstamų veikų bus pareikšti, sulaukus specialistų išvadų.

Gailutė SMAGRIŪNIENĖ

Šiaulių AVPK atstovė spaudai

Total
0
Dalinasi
Related Posts