Pomidorų auginimo problemos

Praėjusiame numeryje rašėme apie pomidorų ligas, jų profilaktiką ir gydymą. Tačiau šiltnamyje augantys pomidorai sunoksta netolygiai arba visai nesunoksta, būna tuščiaviduriai arba suskilinėja. Kodėl taip atsitinka?

Pomidorai sunoksta netolygiai

Kartais pomidorai sunoksta taip, kad kai kurie vaisiaus plotai lieka geltoni arba žali, o minkštimas – kietas. Tinkamai neprinokę pomidorai atrodo nelygus ir dėmėti. Tai fiziologinė liga, susijusi su per didele kaitra ir kalio trūkumu.

Profilaktika ir gydymas: gerai, kelis kartus per dieną vėdinkite šiltnamį. Pomidorus laistykite gausiai ir reguliariai. Tręškite pomidorus skystomis trąšomis su kaliu.

Pomidorai nesunoksta

Augalas žydi, bet vos tik užsimezgęs vaisius, būdamas vos žirnio dydžio, nustoja augti, patamsėja ir nukrenta. Taip dažniausiai nutinka dėl itin karšto oro ir netinkamo žiedų apdulkinimo.

Profilaktika ir gydymas: jeigu vasara itin karšta ir sausa, laistykite pomidorus anksti ryte bei atsargiai pakratykite žiedelius, kad vaisiai galėtų apsidulkinti.

Pomidorai yra tuščiaviduriai

Pomidorai auga ir vystosi, tačiau jų vidus yra tuščias ir be sėklų.

Galimos priežastys: herbicidų poveikis, virusinė infekcija, netinkamas žiedų apdulkinimas. Profilaktika ir gydymas: reguliariai laistykite ir tręškite augalus, apsaugokite juos nuo temperatūrų svyravimų bei atsargiai pakratykite žiedelius, kad vaisiai galėtų apsidulkinti.

Pomidorai skilinėja

„Randai“ atsiranda aplink arba skersai pomidorą. Šiaip jie nedaro didelės žalos, bet nuo drėgmės per skilimo vietą į vaisius gali persimesti grybelinė infekcija ir užkrėsti pilkuoju puviniu.

Profilaktika ir gydymas: pomidorai dažniausiai skilinėja dėl nereguliaraus laistymo arba staigių temperatūrų svyravimų. Gerai vėdinkite šiltnamį bei reguliariai ir tolygiai laistykite augalus.

Dar keli svarbūs patarimai, padėsiantys sulaukti gausaus pomidorų derliaus

* Prieš įsigydami pomidorų sodinukus, įsitikinkite, kad jie nepažeisti.

* Nesodinkite pomidorų per tankiai. Jeigu leidžia galimybės, kuo dažniau keiskite pomidorų sodinimo vietą.

* Laistydami stenkitės, kad vanduo nepatektų ant lapų.

* Laistyti rekomenduojama ryte.

* Dirvą, kur auga pomidorai, būtinai ravėkite, nes žolėse labai dažnai būna įvairių pomidorų kenkėjų ir ligų slėptuvės.

Pagal spaudą

Asociatyvios nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

STEAM veiklos projekte

Smagu, kad Tarptautinis IUG/PUG amžiaus vaikų projektas „Graži ponia pelėda“  pasiekė jau ketvirtąjį etapą. STEAM ugdymas – integralus, į kompleksišką…