Polemika Ar valdžios veiksmai neprišaukė naujo karantino būtinybės?

Lietuva vėl persikelia į nuotolinio mokymo, komunikavimo, atsiskaitymo platformą.  Jeigu nuolatos klausytis iš valdžios olimpo besitraukiančių valstiečių, apokaliptines antraštes tiražuojančių medijų – priėjome prie bedugnės krašto.

Senukai lieka namučiuose su migdomųjų saujomis, kita visuomenės dalis  bando lažintis,  kokios trukmės bus šis eilinis užsidarymas namuose.

Didieji ekspertai kaip  Kasiulevičius,  Čaplinskas, pats sveikatos apsaugos ministras  Veryga aiškiai deklaruoja, kad bus tęsiama standartinė tradicija:  nesulauks 1 termino pabaigos, nustatys naują ribojimų planą.  Atvirai visi šneka apie vasarą, kuomet pasiteisins kol kas „mistinės vakcinos’’ sukūrimas.

Nenuneigsime, virusas egzistuoja ir būtina saugotis, turėti atsakingumą, tačiau ar politikų,  SAM,  NVSC  potvarkiai, direktyvos yra nediskutuotinos, nesvarstomos?  Kaip senais tarybiniais laikais vyravo pozicija – 1 partija, 1 tiesa.

Galbūt pradžioje reikėjo vengti žodelio – „rekomendacija’’, kurio prasmė yra pasirinkimas, bet ne  prievolė. Deja, pas mus viskas iškraipoma, išverčiama priešingai, juk profesoriai, pamenate, net ir kaukių dėvėjimą neigė.

Ne visiškai priimtinas buvo sveikatos apsaugos ministro  Verygos elgesys vasarą staiga visus „paleisti nuo pavadžio“ ir paskatino kylančios susirgimų statistikos kreivės kilimą.

Logiškai nepaaiškinu jo dalyvavimo šou laidoje, kur į užklausą, kada nebereikės nuolatos dėvėti kaukes, ramiu tonu išpyškinta, kad kai mokslas išras vakciną.

Tačiau nuolatos deklaruojamas žmogaus orumas, asmeninė laisvė ir nebus prievartos skiepijimuisi.    Nespėja praeiti gera savaitė ir premjeras baisiausiai dejuoja, kad ypač rizikos grupės nesuvokia rimtumo, pasyviai kalba apie vakcinavimą?

Tai kur tos deklaracijos apie teises?  Atliktos kažkokios sociologinės apklausos byloja apie 70 proc. populiacijos, o mūsų vadovai šitaip guodžiasi?

Viešą pagalbą siūlo  Vilniaus meras  Šimašius, kurio dėka saviizoliacija viešbučiuose, bendrabučiuose pavirto kriminaline parodija, 1 kambaryje narkomanas, girtuoklis, nėščia moteris, higieninės sąlygos žemiau moralės. Čia yra normalu?

Štai tokie išsidirbinėjimai ir stimuliavo ypač nesubrendusį jaunimą atsipalaiduoti su visam, užkimšti barus, kavines, paplūdimius.

Mirtys nesirinko – ar jaunas, ar senas, amžinybėn iškeliavo net sveiki sporto profesionalai.  Tačiau mūsų  Saliamonai palieka funkcionuoti darželius, neįgaliųjų centrus, kur 9 mėn. trunkančios pandemijos išdava yra nebeatsekami židiniai, maršrutai tokiose įstaigose.  Moksleiviai prie zoom programėlių semiasi žinių namučiuose, į ugdymo procesą įtraukdami tėvelius.

15min.lt paviešino foto, kur socialdemokratų lyderis Paluckas sau ironišką miną nutaisęs be apsauginės veido kaukės žengia atiduoti savo balsą rinkimų metu.

LRT  surežisuotų debatų metu  vedėjas  Jursevičius  liepia  Nagliui  Puteikiui užsismaukti po smakru skydelį, pats tuo metu pliurpia be jokių apsaugų?

Kokią informaciją tiražuoja nepakeičiamieji vedėjai, politikai?  Tik  Jūs bijokite šio neprognozuojamo viruso, mes esame aukščiau paragrafų, konstitucijos, policininkai nuobaudų neišrašys, kaip kabinete rūkančiam finansų ministrui  Viliui  Šapokai.

Maistas seimo restorane  išsinešimui, matomoje vietoje pakabintas skelbimas, skaniai sriubyte mėgaujasi pats teisės ir teisėtvarkos komiteto narys  Julius  Sabatauskas.

Tai kam paprastam žmogeliui laikytis normų,  jeigu įstatymų kūrėjai į juos nusivalo kojas.

Kas trukdė  Lietuvos sveikatos mokslų universitetui  rengti imunologijos, infektologijos, epidemiologijos specialistus?  Kodėl mes sureaguojame, kai lieka plynė ir dykuma?  Ką parodė  Alytaus gaisras?

Kitame rašinyje apžvelgsiu nuotolinio mokymo perspektyvas, ydas.

Ruslanas  Baranauskas,  LMS   narys/ humanitaras

Total
0
Dalinasi
Related Posts