Kuršėnų dvaro rūmuose atidaryta dviejų autorių – kuršėniškės Irenos Vaišnorienės ir palangiškės Olgos Survillo – dailės darbų paroda „Kaimynės“.
Parodos atidaryme gausius parodos dalyvius ir dvaro rūmų svečius pasitiko ventiškio saksofono ir birbynės virtuozo Gintauto Jankaus muzikos garsai. Parodą poeto Jono Jakšto eilėmis pradėjo Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro Kultūros projektų ir informacijos specialistė Lina Šukienė ir Edukacinių programų ir etninės kultūros specialistė Alina Milašienė.
Parodos autores pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras. Jis pasidžiaugė, kad kaimynystė, bendravimas sujungia kūrybai, parodai profesionalią dailininkę ir tapytoją mėgėją, o jų kūryba papildo viena kitą. Abejoms autorėms buvo įteiktos mero padėkos, gėlės.
„Kaimynių“ parodos autores Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narės Roma Albrikienė ir Vaida Gricienė, taip pat Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Kuršėnų seniūnijos seniūno pavaduotojos Giedrė Karkalienė ir daugelis susirinkusiųjų.
Olga Survillo gimė 1961 metais Maskvoje. Jos tėvelis Raimondas Survillo, gimęs 1933 metais Paryžiuje, buvo žymus dailininkas, grafikas, akvarelistas. Pati Olga baigė mokėsi Maskvos dailės mokykloje, o vėliau įstojo į S. A. Gerasimovo kinematografijos universiteto dailės fakultetą. Nuo 1985 metų dirbo kino studijoje „Mosfilm“ dailininke statytoja. Ji yra Lietuvos dailininkų ir Lietuvos kinematografininkų sąjungų narė. Jos dailės kūrinių parodos aplankė Rusiją, Lietuvą, Vokietiją, JAV, Latviją ir kitas šalis. Nuo 2016 metų Olga Survillo gyvena Palangoje.
Jos piešiniuose galima pajusti rusiškos erdvės įvairių epochų objektus, lietuviškų praeito amžiaus miestų koloritą, šiuolaikinio pasaulio egzistencijos simbolių.
Irena Vaišnorienė gimė 1960 metais Viekšnių miestelyje (dabartiniame Mažeikių rajone). Taip jau atsitiko, kad jaunystėje Irena pasirinko studijuoti Kauno politechnikos institute, kuri visiškai nesusijęs su menais.
Kuršėniškė Irena Vaišnorienė tapyti pradėjo 2014 metais paskatinta Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorės Birutės Poškienės, kuri pasiūlė mokytis Kuršėnų meno mokyklos suaugusiųjų studijoje dailę. Savo tapomuose paveiksluose prioritetą Irena Vaišnorienė teikia spalvų paletei ir atspalviams. Irenai patinka ne tik tapyti, bet yra susižavėjusi ir keramika. Tai pirmoji Irenos Vaišnorienės autorinė dailės darbų paroda.
O kodėl paroda vadinasi „Kaimynės“, jeigu viena autorė gyvena Palangoje, o kita – Kuršėnuose? Irena turi antrus namus Palangoje, kurie yra kaimynystėje su Olgos namais, tad iš čia ir kilo toks parodos pavadinimas – „Kaimynės“.
Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis
Autoriaus nuotraukos