Šventinių stalų pristatymas

Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojos Aneta Salinkienė ir Aldona Kairienė siūlo, kaip pasiserviruoti  stalus Kūčių vakarienei, Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms.

KŪČIOS.

Kūčios – šeimos šventė, todėl šį vakarą nedera eiti į svečius ar juos kviesti pas save. Kūčių  nuotaiką kuria visa šeima. Stalas Kūčių vakarienei nėra ypatingai puošiamas, paprastai dengiamas svetainėje. Tinka lininė staltiesė, ant jos galima permesti grubų lino audinį, kuris tinka prie keraminių indų.

Galima ant staltiesės paskleisti šieno, kuris simbolizuoja, kad tik gimęs kūdikėlis Jėzus buvo paguldytas į šieno prikrautas ėdžias. Kuokštelis šieno gali būti įdedamas į lėkštutę, ant kurios patiesus servetėlę, padedama Dievo  duona – Kalėdaitis („plotkelė“). Ši lėkštutė padedama stalo viduryje, nes tai svarbiausias stalo akcentas. Tinka padėti centre vainikėlį ir uždegti žvakę ar žvakes, kurios kurs jaukumo, šilumos įspūdį. Kūčių stalas serviruojamas užkandžių lėkštutėmis, dubenėliais, šaukštais, užkandžių įrankiais, puodeliais ir lininėmis servetėlėmis.

KALĖDOS.

Kalėdų stalą dengima balta staltiese, kuri suteikia šventiškumo, švarumo įspūdį ir primena sniegą, žiemą. Stalą dekoruojame raudonos spalvos akcentais (raudona spalva prišaukia laimę ir klestėjimą). Dedame raudonos spalvos servetėles-padėkliukus, raudoną vazą. Lėkštes dedame stiklines, jos primena trapų ir skaidrų ledą. Kalėdiniam stalui tinka puokštė iš sudžiovintų augalų, ją puošiame snaigėmis, uogomis, kenio šakelėmis, apiberiame sniegeliu. Kiekvienam asmeniui padedame po susuktą asmeninę servetėlę su briedžiuku. Šventinei vakarienei galima paruošti skandinavų mėgstamą gėrimą – gliogą, patiekiamą stikliniuose punšo puodeliuose su cinamono lazdele.

NAUJIEJI METAI.

Ateinantys 2021 metai pagal Rytų kalendorių – metalinio Jaučio metai. Kadangi Jautis – galingas, gaivališkas, energingas, tai Naujųjų metų sutikimui renkamės šiltos ir ramios geltonos, aukso spalvos staltiesę. Be to, geltona spalva sustiprina emocinį foną, kuris šiuo sudėtingu laikotarpiu nėra pats geriausias. Stalo akcentas – Jautis. Stalą puošiame didele puokšte su žaisliukais, primenančiais vaikystę (slidės, pačiūžos, rogutės), taip pat joje galėtų būti džiovinti vaisiai, kankorėžiai, pušies ir kenio šakos, žvakės. Naujųjų metų stalo lėkštės – prabangios ir puošnios, o taurės iš metalo, nes metalo elementas suteikia atsargumo ir sulaiko jaučio impulsyvumą.

Ramybės, sąmoningumo, susitelkimo, gerovės, taikos ateinančiais 2021 metais.

Total
0
Dalinasi
Related Posts