NUTUKIMO GYDYMAS

Nutukimas vis greičiau tampa šių dienų rykšte. Ši liga įsigali tada, kai žmogus su maistu gauna kalorijų daugiau, negu jo organizmas geba sudeginti, todėl kūnas pasidengia riebalų sluoksniu. Nutukimas užklumpa žmogų nesirinkdamas nei jo amžiaus, nei lyties, nei rasės. PSO šį negalavimą įvardijo kaip smarkiai plintančią epidemiją ir suteikė jam ligos statusą.

Kokius negalavimus sukelia nutukimas?

Dėl nutukimo priežasčių plačiausiai paplitęs negalavimas yra padidėjęs kraujo spaudimas, padidėjęs cholesterolio kiekis, kas sukelia kraujagyslių sistemos ligas. Prie dėl šios priežasties atsiradusių susirgimų galima priskirti koronarinę širdies ligą, II tipo cukrinį diabetą, insultą, gimdos, krūties arba storosios žarnos vėžį. Be to, nutukę žmonės nuolat patiria psichologinį stresą, dėl ko suprastėja gyvenimo kokybė, nusilpsta nervų sistema, o viso to pasėkoje išauga mirtingumo lygis.

Ko siekiama nutukimo gydymu?

Nutukimo gydymu siekiama stabilizuoti kūno apimčių didėjimą, o paskui pamažu ir mažinti bendrą jo masę. O pagrindinis šio gydymo tikslas – kuo ilgiau išlaikyti pasiektą rezultatą – sumažėjusią kūno masę. Šios klastingos ligos gydymas dar yra vadinamas liesėjimo vardu. Kad šis procesas nepablogintų ligonio sveikatos būklės, pačiomis mažiausiomis pastangomis siekiama, kad ligonis pats rinktųsi itin sveikatinimui palankų maitinimosi racioną ir jo nebeatsisakytų.

Kokie nutukimo gydymo rezultatai yra laikomi optimaliausiais?

Optimaliausiu gydomojo maitinimosi plano rezultatu laikoma tai, kai naudojamo raciono energetinė vertė sumažėja nuo penkių šimtų iki tūkstančio kilokalorijų. Be to, didelę reikšmę turi ir fizinio aktyvumo didinimas, tai sudarytų bent pusvalandis papildomo judėjimo per dieną. O geriausi rezultatai pasirodo po reguliarių konsultacijų, trukusių per pirmuosius tris mėnesius. Paskui tokias konsultacijas rekomenduojamas organizuoti kas trys mėnesiai.

Medikai vis dėlto pripažįsta jog nutukimą galima laikyti lėtine ir nepagydoma liga, todėl vaistai, kurie skiriami gydyti šią ligą, yra veiksmingi tik tol, kol vartojami. Šie medikamentai slopina apetitą arba pagreitina medžiagų apykaitą, arba neleidžia organizmui įsisavinti maistines medžiagas, tokiu būdu sumažindami įgyjamos energijos kiekį. Kitaip tariant jie veikia per virškinimo bei centrinę nervų sistemas, daro įtaką sureguliuojant sotumo jausmą.

Daugiau informacijos apie nutukimo gydymą rasite internete adresu: https://www.dietoscentras.lt/lt/nutukimas-antsvoris-galima-susirgimu-rizika-gydymas. Kreipkitės.

Total
0
Dalinasi
Related Posts