Patogias ir saugias kulkų gaudykles pasigamino patys policininkai

Pradėdami ar baigdami darbą pareigūnai visada turi patikrinti, ar ginklas neužtaisytas, todėl atliekamas kontrolinis šūvis. Kad ši procedūra būtų saugi ir patogi, Šiaulių pareigūnai pagal amerikiečių pavyzdį suprojektavo kulkų gaudykles, kurias jau netrukus galės naudoti Šiaulių miesto ir rajono, Joniškio, Radviliškio, Pakruojo ir Raseinių komisariatų pareigūnai.

Kulkų gaudyklės – nesudėtingos konstrukcijos įrenginys, pagamintas iš 5 milimetrų storio metalo. Tokio principo gaudyklės Lietuvoje beveik nenaudojamos.

„Paprastai šaudoma į smėlį: smėlio maišą arba smėlio dėžę. Su ginklais dirbu jau daugiau, kaip 20 metų. Teko dirbti su senais ginklais, todėl yra pasitaikę ir atsitiktinių šūvių. Kai šauni į smėlio dėžę, malonumas yra menkas. Sukyla smėlio dulkės – į veidą gauni tokį smūgį, lyg kas būtų adatomis subadęs. Šiauliuose jau buvo įrengtos kitokios gaudyklės, kur smėlį pakeitė stiklo pluoštas. Tačiau ši konstrukcija buvo pakankamai gremėzdiška“, – pasakoja Šiaulių apskrities VPK Kriminalistinių tyrimų tarnybos viršininkas Vaidas Kazlauskas.

Kaip turi atrodyti gaudyklė, pareigūnui mintis šovė komandiruotėje Amerikoje. Pagal amerikiečių pavyzdį buvo suprojektuota iš pradžių plastmasinė, o vėliau metalinė gaudyklė. Bandymai parodė, kad abi gaudyklės turi trūkumų, todėl įrenginys buvo dar šiek tiek tobulinamas. Galų gale trečias variantas buvo sėkmingas.

„Gaudyklė yra saugi ir patogi naudoti. Atlikome daug bandymų, šaudėme iš skirtingų kalibrų pistoletų, kitų ginklų. Bandymai parodė, kad konstrukcija pilnai užtikrina saugumą. Šaudyklė nereikalauja ypatingos priežiūros. Ji pakankamai sunki, kad šūvio metu išliktų stabili, tačiau, jei reikia, nesunkiai perkeliama į kitą vietą“, – sako V. Kazlauskas.

Šiaulių AVPK inf.

Šiaulių AVPK nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts