Nors pats negeria, tačiau „naminukę“ gamino „savoms reikmėms“

Beveik visi demaskuoti  „naminukės“ gamintojai aiškina, kad ją gamino „savo reikmėms“. Tokią pat versiją pateikė ir sausio 12-osios vidurdienį  Radviliškyje  su „velnio lašų“ kroviniu sulaikytas 57 metų joniškietis.

Vyro vairuojamą automobilį Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai pastebėjo stoviniuojantį Gedimino gatvėje. Pareigūniška nuojauta Veiklos skyriaus tyrėjus  paakino šiuo automobiliu pasidomėti išsamiau. Jame buvo rasti trys penkialitriai plastikiniai indai su skaidriu skysčiu. Tai buvo ne vanduo. Iš atsuktų indų tvokstelėjo naminės degtinės kvapas. Seniau Radviliškyje gyvenęs vyras  pripažino, kad savo pagamintą naminę degtinę vežė vienam radviliškiečiui, pastarojo prašymu. Tikėjosi uždirbti 75 eurus.

Sulaikytasis „naminukės“ turėjo ne tik automobilyje. Atlikus kratą jo namuose, esančiuose Joniškio rajone, pareigūnai  rado dar apie 117 litrų tokio pat alkoholio ir aparatą jam gaminti. Jis rastas lauko vietuvėje, kurioje ir vykdavo naminės degtinės gaminimo procesas. Vyras kalbėjo labai prieštaringai: čia jis teigė, kad „naminukę“ varė savo reikmėms, paskui – kad pats negeria…

Nepaisant to, kokiu tikslu gaminama  naminė degtinė, įstatymas už tokią gamybą numato baudžiamąją atsakomybę. Joniškiečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų  gaminimo, laikymo ir gabenimo. Tuo metu, kai gyveno Radviliškyje, vyras dėl analogiškos  nusikalstamos veikos taip pat turėjo reikalų su teisėsauga ir už tai buvo teistas.

Beje, vyras šįkart  „naminukę“ gabeno automobiliu, kuriam neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Tad jis pateko  dar  ir Administracinio nusižengimų kodekso dispozicijon ir jam teko susimokėti  baudą.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts